Wiadomości
Brytyjczycy nie chcą pracować. Firma rekrutuje na Węgrzech
Brytyjska firma zajmująca się produkcją kanapek ma ogromne trudności ze znalezieniem pracowników w kraju. Aby uzupełnić załogę, jej szefowie udali się na Węgry.
Dostarczająca kanapki takim sklepom jak Marks & Spencer, Waitrose, Sainsbury’s, Tesco oraz Asda firma Greencore Group w 2016 roku otworzy w Northampton nową placówkę. Jej budowa pochłonęła 35 mln funtów. Planowano zatrudnić tam 300 osób.
Niespodziewanie okazało się, że powstały ogromne trudności ze znalezieniem załogi w kraju. Przedstawicielka Greencore Group Allyson Russell mówi, że przeprowadzono rekrutację na dostępne stanowiska, ale przygotowywanie kanapek nie było zajęciem, którego chcieli się podjąć brytyjscy kandydaci.
Aby zapełnić luki, szefowie przedsiębiorstwa polecieli w poniedziałek na Węgry, by tam szukać chętnych do pracy.
Sprawa ta ponownie rozpaliła dyskusję dotyczącą zbyt hojnego systemu opieki społecznej, który sprawia, że Brytyjczycy nie chcą pracować, a obcokrajowcy są przez niego kuszeni do przyjazdu na Wyspy.
poniedziałek, 10 listopada 2014 14:19
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Pilne ostrzeżenie dla osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą zapłacić nieoczekiwany podatek – wysta…
Ceny w Tesco, Sainsbury’s i Asda w Wielkiej Brytanii wzrosną nawet o 34 …
Najlepsze atrakcje w Dorset. Plaże, klify, dinozaury i zamki w jednym z …
Ozzy Osbourne wraca do Birmingham – miasto pożegna swojego syna
Lotnisko w Wielkiej Brytanii może przejść historyczną przemianę – wszyst…