Wiadomości
70 chętnych na 10 nowych etatów w delikatesach – tylko 5 to Brytyjczycy
W Salford stopa bezrobocia jest dość duża, o 1.5 razy większa niż poziom krajowy. Praca ofertowana przez Zorana Pokusevskiego jest płatna 8 funtów na godzinę. Większość osób, które się zgłosiły to Polacy, Słowacy i Hiszpanie. Pokusevski na łamach „Daily Mail” ubolewał nawet nad tym, że CV przysłało tak mało Brytyjczyków, gdyż jego zdaniem kluczowa jest umiejętność porozumiewania się po angielsku, a osoby dobrze znające ten język lepiej radzą sobie z obsługą klientów.
Niecodzienna sytuacja wznowiła obawy o to, że przyzwyczajeni do życia z zasiłków Brytyjczycy nie potrafią dostosować się do etyki pracy reprezentowanej przez imigrantów.
Data utworzenia: poniedziałek, 05 stycznia 2015 07:31
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Brytyjski supermarket wycofuje brązowe jajka. Powodem nie jest smak ani …

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…