Wiadomości
Brytyjczycy chcą zakazać przekłuwania dzieciom uszu
W internacie pojawiła się petycja przeciwko przekuwaniu małym dzieciom uszu. Podpisało się pod nią już ponad 41 tys. osób. Przekłuwanie uszu to forma przemocy wobec dzieci - tak twierdzi pomysłodawczyni akcji Susan Ingram.

"Kolczykowanie wywołuje niepotrzebny ból i strach. W żaden sposób nie służy dziecku, ma jedynie zaspokoić rodzicielską próżność. Skoro inne formy krzywdzenia dzieci są zakazane, w tym przypadku nie powinno być odstępstwa" - dodaje Ingram.
Jak informuje The Guardian, rzecznik praw dziecka obiecał, że zajmie się tą sprawą. Władze zastanawiają się również, jaka powinna być ustanowiona przez prawo granica wieku, do której nie wolno by było przekłuwać dzieciom uszu.
Obecnie w Wielkiej Brytanii osoby niepełnoletnie nie mogą przekłuwać ciała na własną odpowiedzialność, potrzebują na to zgody rodziców.
petycja
poniedziałek, 22 czerwca 2015 06:25
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Bank Anglii podejmie trudną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszka…
Wielka Brytania. Kolejne samoloty deportacyjne odleciały puste – rządowy…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…
Dramatyczny wzrost cen żywności w Wielkiej Brytanii. Ile więcej zapłacim…