Wiadomości
Walijski minister edukacji nawołuje do usunięcia chrześcijaństwa ze szkół
Huw Lewis uważa, że taki zakaz mógłby pomóc szkołom w tworzeniu jedności społecznej oraz przygotować je do wyzwań stawianych przez ekstremizmy. Podczas przemówienia w walijskim parlamencie minister oświadczył, że program nauczania trzeba zmienić. Jego zdaniem reforma pozwoliłaby dzieciom rozważać kwestie filozoficzne i etyczne związane z obywatelstwem oraz uczyć tego się co oznacza być obywatelem w wolnym kraju – cytuje Express.
W czerwcowym raporcie oceniającym rolę religii w angielskich szkołach można przeczytać, że wszystkie przejawy praktyk religijnych powinny zostać usunięte, a wiedzę na tematy związane z wiarą dzieci powinny zdobywać w wolnym czasie w swoich domach.
Zupełnie inny pogląd reprezentuje przewodniczący organizacji Campaign for Real Education Chris McGovern. Jego zdaniem w każdej szkole powinno być miejsce na elementy chrześcijańskie, a usunięcie ich zagraża zachodniej kulturze. McGovern mówi, że nie da się zrozumieć różnych aspektów naszej cywilizacji, takich jak sztuka, kultura, muzyka i polityka bez braku wiedzy o chrześcijaństwie. Jest ono fundamentalne, definiuje społeczeństwo i jest główną religią tego kraju. Jeśli odbiera się ludziom chrześcijaństwo, to tak jakby zabierało się im narodową pamięć, a tak być nie może.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w tym miesiącu

Wielka Brytania: znana sieć zamyka 90 sklepów jeszcze w tym miesiącu

Ryanair, easyJet i British Airways odwołują loty. 63 połączenia skasowan…

Wielka wyprzedaż w B&M. Meble ogrodowe i sprzęt nawet 50 proc. taniej. Z…

Alarm w samolocie Ryanair do Wielkiej Brytanii. Z Boeinga zaczął wydobyw…

Wielka Brytania: Lidl rozdaje bony 10 GBP klientom z jednej grupy wiekow…

Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii czekały na pieniądze. FCA właśnie …