Wiadomości
Rosja atakuje w Syrii
Rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że w czwartek nad ranem przeprowadziło kolejną serię nalotów w Syrii.
Według rosyjskiego ministerstwa obrony ataki przeprowadziły bombowce Su-24 i szturmowce Su-25. Łącznie uderzenia miały mieć miejsce w ośmiu punktach i rzekomo trafiono cztery cele Państwa Islamskiego.
Wcześniej informacje o nalotach podała sprzyjająca reżimowi Baszara el-Asada libańska stacja telewizyjna al-Mayadeen. Jednak według niej bomby miały spaść głównie na oddziały Jaish al-Fatah, federacji islamistycznych bojówek, które przez ostatnie pół roku odniosły szereg sukcesów w walkach z siłami rządowymi w prowincji Idlib. Bojówkarze zagrażają od północnego-wschodu bastionowi reżimu, czyli nadmorskiej prowincji Latakia. Nie są powiązani z Państwem Islamskim.
Źródło:tvn24.pl
piątek, 02 października 2015 06:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: GP otrzymują premie finansowe za niewysyłanie pacjentów na badania do szpitala | Czytaj następny artykuł: Czterdziestu Rumunów gnieździło się w domu w Black Country |
Gorące Tematy
Nawet 500 GBP na jedzenie i energię. Rusza nowa runda wsparcia rodzin w …
Wielka Brytania przygotowuje się na „mega falę upałów” w czerwcu. Progno…
Pilne ostrzeżenie dla kierowców w Wielkiej Brytanii. Cena paliwa może zn…
Awaryjne lądowanie samolotu lecącego do Wielkiej Brytanii. Zapach dymu n…
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair, Jet2 i easyJet lecących do UE –…
Największa w historii nagroda EuroMillions wciąż do wygrania – we wtorek…
Fala upałów uderzy w Wielką Brytanię – dokładne daty i prognozy temperat…