Wiadomości
Brytyjska policja codziennie aresztuje kogoś podejrzewanego o terroryzm

W ciągu minionego roku brytyjska policja aresztowała średnio jedną osobę dziennie podejrzewaną o terroryzm – oznajmił Mark Rowley, który przewodzi jednostką antyterrorystyczną w Scotland Yardzie.
W ciągu minionego roku brytyjska policja aresztowała średnio jedną osobę dziennie podejrzewaną o terroryzm – oznajmił Mark Rowley, który przewodzi jednostką antyterrorystyczną w Scotland Yardzie.Rowley przemawiał przed posłami z parlamentarnego komitetu spraw wewnętrznych. Poinformował, że policjanci dokonują aresztowań za co tylko mogą, by utrudnić działanie potencjalnym terrorystom i zniszczyć ich plany – pisze Express.
Przyznał, że obecnie po ulicach Wielkiej Brytanii chodzi kilka tysięcy osób podejrzewanych o zamiary terrorystyczne, a zatrzymań jest o dwa razy więcej niż jeszcze trzy-cztery lata temu. Jednak tylko w przypadku jednej trzeciej aresztowanych stosowane są przepisy prawa antyterrorystycznego. Innym stawiane są łagodniejsze zarzuty, jedynie po to, by zastopować ich ewentualne zamiary.
Data utworzenia: środa, 25 listopada 2015 07:33
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Ward End nieznany sprawca próbował porwać 20-letnią kobietę | Czytaj następny artykuł: Hotel Park Regis w Birmingham rozpoczyna rekrutację |
Gorące Tematy

Anglia wprowadza nowe prawo dla właścicieli psów. Od 18 marca 2026 surow…

Siedem dużych banków w Wielkiej Brytanii rozdaje nawet 750 GBP za zmianę…

15-latek skazany na 13 lat za zabójstwo 12-letniego Leo Rossa w Birmingh…

Wielka Brytania wprowadza reformę Universal Credit. Od kwietnia nowe zas…

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami. DWP rozszerza kontrole kont …

Wielka Brytania: Bankowy gigant zamknie kolejne 95 oddziałów. Nowa fala …

Siedem samorządów w Anglii podniesie council tax nawet o 9%. Rząd zgadza…