Wiadomości
W Burger Kingu będzie można kupić piwo
Burger King to pierwszy sieciowy fast food w Wielkiej Brytanii, który uzyskał zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Koncesja na sprzedaż alkoholu została przyznana restauracji w Bury St Edmonds w hrabstwie Suffolk i to pomimo sprzeciwu ze strony policji. Sieć chciała sprzedawać napoje wysokoprocentowe siedem dniu w tygodniu w godzinach od 10:00 do 23:00.
W sprawę zaangażowany był inspektor ds. koncesji Matt Dee, który oświadczył urzędowi miasta, że przyznanie licencji Burger Kingowi sprawi, że w okolicy wzrośnie przestępczość, przez co ucierpią dzieci. Dodał, że inne sklepy w mieście, które posiadają zezwolenie na sprzedaż alkoholu w godzinach nocnych, mają kamery monitoringu, wejścia do nich pilnują pracownicy, a załoga jest odpowiednio przeszkolona i wie, jak ma identyfikować nieletnich klientów.
Council uznał jednak, że fast food otrzyma koncesję z zastrzeżeniem, że sprzedaż jest możliwa do godziny 21:00, jeden dorosły będzie mógł kupić tylko jedno piwo i nie będzie można wynosić alkoholu na zewnątrz lokalu.
Jak informuje Daily Mail, sieć złożyła już też wnioski o licencję w Newcastle-under-Lyme, Blackpool oraz Hull.
poniedziałek, 30 listopada 2015 06:55
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Ceny zakupów w Wielkiej Brytanii mogą być nawet dwukrotnie wyższe przez …
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg. Meteorolodzy przewidują nawet 10 cm b…
Wielka Brytania: Policja odnalazła ludzkie szczątki podczas poszukiwań P…