Wiadomości
Landlord, który unikał naprawy usterek skazany na więzienie

Chciwy landlord trafił do więzienia po tym, jak postawił swój zysk ponad bezpieczeństwo lokatorów.
Chciwy landlord trafił do więzienia po tym, jak postawił swój zysk ponad bezpieczeństwo lokatorów.Cyrus Bassiri jest właścicielem czteropiętrowego budynku znajdującego się przy Hagley Road w Edgbaston. Podczas rozprawy przed Birmingham Crown Court zrelacjonowano, że w nieruchomości nie działały dwa alarmy przeciwpożarowe, droga ewakuacyjna była zablokowana przez pralkę oraz gablotę, oświetlenie awaryjne było zainstalowane niepoprawnie, a drzwi przeciwpożarowe zniszczone.
59-latek przyznał się do trzech zarzutów związanych z niedostosowaniem się do przepisów przeciwpożarowych oraz dwóch dotyczących ignorowania wezwań do naprawy usterek. Występujący jako oskarżyciel Mark Jackson powiedział, że w kwietniu 2012 roku Bassiri otrzymał półroczny wyrok w zawieszeniu za złamanie przepisów przeciwpożarowych w nieruchomości przy Slade Road w Erdington. Natomiast niedociągnięcia w budynku przy Hagley Road zostały odkryte w 2010. W marcu 2013 roku po skardze otrzymanej od członka społeczności, stwierdzono następne uchybienia. Landlord przez kolejnych 6 miesięcy nie zrobił nic, by poprawić stan nieruchomości, który przez ten czas jeszcze się pogorszył.
Orzekająca w sprawie Bassiriego sędzina Mary Stacey powiedziała, że w odpowiedzi na zastrzeżenia strażaków, mężczyzna był wobec nich agresywny. Oskarżony został ostatecznie skazany na 19 miesięcy więzienia. Musi też zapłacić koszty w wysokości £13,820.
Data utworzenia: środa, 06 kwietnia 2016 08:36
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Zarzuty dla raperów za "Polski Dżihad" | Czytaj następny artykuł: Rząd ujawni prawdziwą skalę migracji obywateli z UE do UK tuż przed referendum |
Gorące Tematy

Ryanair wydał ważny komunikat dla pasażerów. Chodzi o loty aż do marca 2…

Popularna sieć dyskontów w Wielkiej Brytanii walczy o przetrwanie. Zagro…

Polityczne trzęsienie ziemi w Wielkiej Brytanii. Partia Pracy miażdżona …

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Jest o ponad 90 GBP tańszy ni…

Blisko 1,5 mln migrantów w Wielkiej Brytanii pobiera benefity. Rząd chce…

Primark w Wielkiej Brytanii zamyka kultowe miejsce po 7 latach. Klienci …

Gigantyczna kara dla popularnego supermarketu w Wielkiej Brytanii. Inspe…