Wiadomości
Szpital w Glasgow wprowadza testy na obecność alkoholu u noworodków
Władze Princess Royal Maternity Hospital w Glasgow postanowiły, że każde dziecko, które się tam urodzi będzie przechodzić badania na obecność alkoholu. Akcja ma na celu powstrzymanie matek przed piciem w trakcie ciąży.

Pilotażowe badanie wykazało, że około 40 proc. kobiet nie powstrzymuje się od picia alkoholu w podczas ciąży, a 15 proc. z nich pije więcej niż jedną lub dwie małe lampki wina tygodniowo. W trakcie akcji, która jest fundowana przez Glasgow Children’s Hospital Charity badacze pobiorą 750 próbek smółki i sprawdzą, czy znajdują się w niej cząsteczki świadczące o konsumowaniu przez matkę alkoholu. Kobiety będą musiały także wypełnić specjalny kwestionariusz, w którym odpowiedzą na pytania dotyczące ich stylu życia.
Przewodnicząca zespołu badawczego neonatolog doktor Helen Mactier powiedziała gazecie „The Herald”, że picie podczas ciąży prawie na pewno przyczynia się do występowania wśród szkockich dzieci trudności z nauczaniem. To z kolei prowadzi do osiągania słabych wyników, a w dłuższym okresie czasu do przestępczego trybu życia. W badaniu wezmą udział matki pochodzące z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych.
piątek, 29 kwietnia 2016 14:01
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Jest o ponad 44 GBP tańszy ni…
Dodatek 300 GBP wpłynie na konta bankowe milionów mieszkańców UK. Kiedy …
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podatników. Tysiące osób sp…
Ponad 750 tys. mieszkańców Wielkiej Brytanii może otrzymać nawet 2240 GB…
Storm Amy uderzy w Wielką Brytanię. Met Office podnosi ostrzeżenie do po…
Sztorm Amy sieje spustoszenie w Wielkiej Brytanii. Porywy wiatru do 155 …
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzyma darmowe frytkownice i woln…