Wiadomości
Pierwsza siłownia tylko dla muzułmanek
W specjalnie przygotowanym dla muzułmanek klubie fitness kobiety będą miały możliwość uprawiania aktywności fizycznej bez konieczności noszenia burek i chust na głowach. Haya Fitness zostanie wyposażona w normalny sprzęt, jaki spotyka się na siłowniach. Klientki znajdą tam m.in. stacjonarne bieżnie, rowery i ciężarki. Na miejscu stworzony będzie również pokój do modlitw – pisze Express.
Biznesman, który wpadł na pomysł otworzenia siłowni dla wyznawczyń islamu uważa, że będzie ona rentowna, bo wypełnia niszę w tym sektorze. Klub fitness powstanie, ponieważ takie było zapotrzebowanie ze strony muzułmańskich kobiet, na które nałożone są pewne ograniczenia dotyczące uprawiania ćwiczeń. Pomysłodawca chce je po prostu zachęcić do aktywności fizycznej.
Według Sport England tylko 18 proc. muzułmanek uprawia sport, w porównaniu do 30 proc. całej żeńskiej populacji kraju. Pięć lat temu liczby te były jeszcze niższe, bo jedynie 12 proc. wyznawczyń islamu było aktywnych. Jeśli chodzi o mężczyzn, odsetek muzułmanów uprawiających sporty nie odbiega od danych dotyczących Brytyjczyków.
Data utworzenia: środa, 04 maja 2016 07:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policjant z Birmingham uznany winnym w przygotowaniu fałszywego alarmu o ataku terrorystów | Czytaj następny artykuł: Ikea otwiera nowy punkt w centrum Birmingham |
Gorące Tematy

Wielka Brytania. Dzięki tej zasadzie HMRC można legalnie zwiększyć kwotę…

Tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii otrzyma bony o wartości 300 GBP do su…

Wielka Brytania testuje likwidację opłat stałych za energię. Nawet 300 G…

Wielka Brytania odchodzi od gotówki. Co siódmy sklep przeszedł na płatno…

Ceny diesla w Wielkiej Brytanii znów rosną. Kierowcy płacą nawet 147p za…

Ceny ropy najwyższe od czterech lat. Co to oznacza dla twojego portfela …

W Wielkiej Brytanii rośnie niepokój o ceny żywności. Chleb, makaron i zi…