Wiadomości
Lot z Birmingham do Rzymu opóźniony, bo para Brytyjczyków sądziła, że w samolocie są terroryści
Odlatujący w niedzielę z Birmingham do Rzymu samolot linii Monarch miał półtoragodzinne opóźnienie, bo dwójka pasażerów sądziła, że podróżują z nimi terroryści.

Przedstawiciel przewoźnika potwierdził, że dwóch mężczyzn dobrowolnie opuściło pokład samolotu, bo inni pasażerowie bezpodstawnie stwierdzili, że wyglądają podejrzanie i posądzili ich o związki z terroryzmem - pisze Birmingham Mail.
Policja została wezwana, gdy para Brytyjczyków odmówiła wejścia na odlatujący o 17:30 samolot. Mieszkająca w Rzymie Amerykanka Marsha De Salvatore była świadkiem zdarzenia, które nazwała smutnym przykładem rasizmu. Kobieta opowiada, że Brytyjczycy stojący przed nią w kolejce byli wyraźnie zdenerwowani. Mężczyzna ciągle powtarzał swojej żonie, że nie wejdzie na pokład.
Pasażerowie zostali poinformowani przez pilota o zajściu z udziałem posądzonych o terroryzm mężczyzn. Powiadomiono ich też, że podróżni, którzy wysiedli polecą do stolicy Włoch dopiero następnego dnia.
środa, 18 maja 2016 14:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
DVLA wydaje pilne ostrzeżenie dla kierowców w Wielkiej Brytanii. Grozi i…
Bank Anglii wydaje ważne ostrzeżenie dla posiadaczy kredytów hipotecznyc…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać nawet po 700 GBP ods…
Masowy atak nożownika w pociągu w Wielkiej Brytanii. Dziewięć osób w sta…
Frankfurt Christmas Market 2025 w Birmingham: Data otwarcia, lokalizacje…
B&M rusza z wyprzedażą Black Friday miesiąc wcześniej. 41 okazji z rabat…
Ryanair wprowadza ogromne zmiany dla pasażerów. Nowe zasady już w następ…






