Wiadomości
"Grupa dżihadystów wyruszyła do Europy"
Do noty do użytku wewnętrznego policji dotarły belgijskie dzienniki "Sudpresse" i "Derniere Heure". Zgodnie z ostrzeżeniem grupa dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego (IS) miała półtora tygodnia temu wyjechać z Syrii i próbować dotrzeć do Europy przez Turcję i Grecję, "łodzią, bez paszportów". "Osoby te podzieliły się na dwie grupy - jedna wyruszyła do Belgii, a druga do Francji, by w dwuosobowych zespołach dokonać zamachów w różnych miejscach" - przekazano w nocie. Wśród celów ataków wymieniono "centrum handlowe, amerykańską sieć restauracji i komisariat". "Osoby te już są w posiadaniu niezbędnej broni, a ich akcja jest nieuchronna" - dodano.
Według dziennika "Le Soir" belgijskie rządowe centrum analizy zagrożeń (OCAM) "zasadniczo potwierdza" istnienie noty. Szef OCAM Paul Van Tigchelt wyjaśnił, że władze nie uznały, iż konieczne jest podniesienie poziomu zagrożenia w kraju. Obecnie w Belgii obowiązuje trzeci poziom zagrożenia w czterostopniowej skali.
Źródło: tvn24.pl
Data utworzenia: środa, 15 czerwca 2016 13:20
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Bójka uliczna w Castle Vale – policja przejęła maczetę, siekierę i noże | Czytaj następny artykuł: 28-letni Polak z Salford zamordował młodszego rodaka |
Gorące Tematy

Polska ambasada wydała pilne przypomnienie dla Polaków jadących do Wielk…

Zmiana czasu w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w 2026 roku…

W Wielkiej Brytanii może zabraknąć owoców i warzyw. Supermarkety pod ros…

Nowe zasady paszportowe w Wielkiej Brytanii od 25 lutego 2026. Rodzice d…

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii: Zrównanie stawek zostaje odsunięte …

Wielka Brytania: Jak zwiększyć kwotę wolną od podatku do £18 570? HMRC w…

Miliony właścicieli PlayStation w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać do 162…