Wiadomości
Od września do obiegu wejdzie plastikowe £5
Plastikowe £5 wejdzie do obiegu już 13 września tego roku. Papierowe banknoty będzie można używać tylko do maja 2017 roku. Po tej dacie nie będą już prawnym środkiem płatniczym i będzie można je wymienić tylko w banku.

Na nowym pięciofuntowym banknocie znajdzie się podobizna Winstona Churchilla.
Banknoty polimerowe uważane są za trudniejsze do podrobienia, czystsze i bezpieczniejsze niż obecne banknoty, które są wykonane z papieru bawełnianego.
Ich żywotność ma być 2,5 roku dłuższa niż papierowych banknotów. Taki banknot może też przetrwać wypranie w pralce. Zaczynają się topić w temperaturze 120 ° C, więc należy sprawdzić kieszenie przez prasowaniem ubrań.
Na lato 2017 roku przewidywana jest zmiana papierowego banknotu o nominale £10, natomiast w 2020 roku przedstawiony zostanie nowy plastikowy banknot £20.
Na całym świecie ponad 20 krajów przyjęły banknoty z tworzyw sztucznych.
piątek, 29 lipca 2016 09:04
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…