Wiadomości
Nicholas Sarkozy domaga się, by Brytyjczycy wpuścili do siebie imigrantów z obozu w Calais
Były prezydent Francji starający się obecnie powrócić do świata wielkiej polityki, podczas wiecu, który odbył się na północy kraju powiedział, że Brytyjczycy powinni wpuścić osoby zamieszkujące obóz Dżungla do siebie. Jego zdaniem tego miejsca w ogóle nie powinno być w Calais, ani nigdzie indziej, bo Francja jest republiką, więc osoby, które nie mają zezwolenia na pobyt w tym kraju muszą wrócić do swoich ojczyzn.
Sarkozy dodał, że rząd brytyjski powinien radzić sobie z rozpatrywaniem wniosków o azyl i przyjmować ludzi, których chce mieć u siebie i organizować powroty tym, którym odmówiono prawa pobytu w UK.
Szacuje się, że w obozie Dżungla w nędznych warunkach mieszka około 9 tys. osób. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba przebywających tam imigrantów wzrosła. Wielu z nich ma nadzieję, że uda im się przedostać na Wyspy i w tym celu dokonują prób nielegalnego pokonania tunelu znajdującego się pod kanałem La Manche.
Data utworzenia: poniedziałek, 29 sierpnia 2016 10:37
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 18-latek postrzelony w Birmingham | Czytaj następny artykuł: Cztery osoby ugodzone nożem podczas festiwalu Notting Hill w Londynie |
Gorące Tematy

Wielka Brytania rozprawia się z benefitami. DWP rozszerza kontrole kont …

Wielka Brytania wprowadza reformę Universal Credit. Od kwietnia nowe zas…

Brytyjska wyspa oferuje darmowe mieszkanie. Warunek sprawia, że mało kto…

Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu. Od 25 lutego nowe przepisy dla po…

Wielka Brytania: Pracował w Lidlu ponad 10 lat. Stracił pracę przez bute…

15-latek skazany za zabójstwo 12-letniego Leo Rossa. Sąd ujawnia tożsamo…

Ostrzeżenie przed 4-godzinnymi kolejkami na lotniskach. Chaos wokół EES …