Zaloguj się Załóż konto

Kara więzienia dla węgierskiego kierowcy, który bronił się w Calais przed imigrantami

Węgierski kierowca ciężarówki może trafić do więzienia, bo celowo próbował wjechać w grupę imigrantów. Zdarzenie zostało sfilmowane.

Węgierski kierowca ciężarówki może trafić do więzienia, bo celowo próbował wjechać w grupę imigrantów. Zdarzenie zostało sfilmowane.

Nagranie opublikowano w serwisie You Tube w zeszłym roku. Widać na nim, jak Arpad Levente Jeddi krzyczy i celowo kieruje pojazd w miejsce, gdzie zebrali się imigranci. Mężczyzna był wściekły, bo wcześniej tłum rzucał w jego samochód butelkami i innymi przedmiotami próbując go zatrzymać. Na filmie widać, że w pewnym momencie Węgier grozi, że dźgnie nożem tych, którzy spróbują dostać się do jego ciężarówki – pisze Daily Mail.

Materiał ze zdarzenia został wyświetlony ponad 4 mln razy. Kierowca został zwolniony krótko po tym, jak nagranie się ukazało, ale znalazł już zatrudnienie w innej firmie transportowej. Teraz węgierscy prokuratorzy wzywają go, by odpowiedział za swoje czyny i żądają dla niego wyroku więzienia w zawieszeniu. Chcą też, by odebrano mu prawo jazdy.

Kierowca zapalczywie broni swojego zachowania za pośrednictwem mediów społecznościowych twierdząc, że w takich warunkach, jakie panują w Calais nie da się przestrzegać przepisów drogowych. Jego zdaniem to on był ofiarą ataku, on sam nie wyrządził nikomu krzywdy.


-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Policja z Leeds zatrzymała dwóch nastolatków w związku z pobiciem 28-letniego Polaka
 Czytaj następny artykuł:
Na tegoroczny Oktoberfest lepiej wybrać się bez plecaka. Niemcy zaostrzają kontrole