Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

"Czarne Protesty" przeciwników uchwalenia ustawy antyaborcyjnej

Tysiące osób ubranych na czarno i jeden cel - pokazać sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej zaostrzającej obowiązujące przepisy. "Czarny Protest" zorganizowano w niedzielę w wielu miastach Polski.

Na krakowskim rynku pojawiły się setki osób, które manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy. - Jestem w piątym miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odciął mnie od opieki prenatalnej - mówiła jedna z uczestniczek protestu.


W sobotę również w Sopocie,Poznaniu, Warszawie ubrani na czarno przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wykrzyczeli swoje postulaty. Jak mówią, są przerażeni wizją państwa, które chce karać kobiety za dokonanie aborcji. - Chcemy zamanifestować nasz sprzeciw i pokazać, że kobiety są połową społeczeństwa. Oni nie mogą nas ignorować. Nie mamy zamiaru umierać. Wiele z nas myśli teraz o emigracji - mówi jedna z uczestniczek protestu.

Protesty to odpowiedź na piątkowe głosowanie posłów w sprawie projektów dotyczących przerywania ciąży. Większością głosów Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu inicjatywy obywatelskiej "Stop aborcji", zaostrzające przepisy dotyczące przerywania ciąży. Projekt przewiduje także kary za pomoc w aborcji lub nakłanianie do niej.

W pierwszym czytaniu posłowie natomiast odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy aborcyjne. Projekt komitetu "Ratujmy kobiety" zezwalał na przerwanie ciąży do 12. tygodnia bez dodatkowych warunków, a po tym terminie - w takich przypadkach, jak obecnie (gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego).Źródło:x-news
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Konferencja konserwatystów w Birmingham – mieszkańców czekają utrudnienia
 Czytaj następny artykuł:
Dwie osoby ranne w eksplozji w Budapeszcie. To był zamach


// //