Wiadomości
Theresa May: Wielka Brytania nie wprowadzi zakazu noszenia burek w miejscach publicznych
Theresa May wykluczyła możliwość, by Wielka Brytania podążyła śladem innych europejskich krajów i wprowadziła zakaz noszenia muzułmańskich okryć twarzy w miejscach publicznych.
Przepytywana wczoraj w Izbie Gmin May stwierdziła, że to, co kobiety noszą, to ich indywidualny wybór. Premier powiedziała, że wprowadzenie takiego zakazu stwarza podziały. Już wcześniej przepisy zabraniające zakrywania całej twarzy w miejscach publicznych zaczęły obowiązywać w Niemczech, Francji, Austrii oraz Belgii – donosi Express.
Rzeczniczka prasowa Theresy May doprecyzowała, że komentarze szefowej rządu dotyczyły zarówno hidżabów, jak i burek oraz nikabów.
Z kolei niemiecka kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że noszenie pełnych okryć twarzy powinno zostać zabronione, gdzie tylko to możliwe. We Francji oprócz zakazu wkładania takiego stroju w miejscach publicznych, przez pewien czas obowiązywały restrykcje odnośnie noszenia muzułmańskiego kostiumu kąpielowego – burkini. Jednak tamtejszy sąd uchylił ten przepis.
czwartek, 02 lutego 2017 07:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wydaje pilne ostrzeżenie dotyczące podroży do krajów str…
Ryanair zapowiada anulowanie lotów z Wielkiej Brytanii do popularnych mi…
Miliony osób w Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek do 300 GBP. Wnioski j…
Duże miasto w Midlands uznane za najbardziej niebezpieczne – i to nie je…
HMRC wykorzystuje sztuczną inteligencję do monitorowania mediów społeczn…
Duży brytyjski bank obniży oprocentowanie kredytów hipotecznych o 0,25%
Duży dostawca energii oferuje wybranym mieszańcom Wielkiej Brytanii dwa …