Wiadomości
Islamskie centrum religijnie w Sheldon zostanie rozbudowane pomimo sprzeciwu mieszkańców
Komitet planistyczny w Birmingham zaakceptował wniosek o rozbudowę muzułmańskiego centrum religijnego. Stało się to pomimo sprzeciwu ze strony okolicznych mieszkańców, którzy argumentowali, że centrum już teraz powoduje chaos w ruchu drogowym i utrudnienia w parkowaniu.
Komitet planistyczny w Birmingham zaakceptował wniosek o rozbudowę muzułmańskiego centrum religijnego. Stało się to pomimo sprzeciwu ze strony okolicznych mieszkańców, którzy argumentowali, że centrum już teraz powoduje chaos w ruchu drogowym i utrudnienia w parkowaniu.Manarat Foundation przezwyciężyło sprzeciw wyrażony za pomocą internetowej petycji, dzięki czemu będzie mogło przekształcić opuszczony warsztat samochodowy w Sheldon w edukacyjne, społeczne i modlitewne centrum - pisze Birmingham Mail.
Oryginalny wniosek został zaaprobowany na początku zeszłego roku po tym, jak muzułmańska fundacja poinformowała, że obecny budynek znajdujący się przy Coventry Road jest już niewystarczający na jej potrzeby. Teraz dzięki otrzymanemu zezwoleniu będzie można dołączyć większą, tylną dobudówkę, zmienić kształt dachu oraz rozkład parkingu.
Plany zaakceptowano na posiedzeniu komitetu, które odbyło się w czwartek. Postawiono jednak dziesięć warunków, w tym ten dotyczący zarządzania miejscami do parkowania.
Okoliczni mieszkańcy sprzeciwiali się rozbudowie. Na stronie change.org stworzyli petycję, którą podpisało 1,8 tys. osób.
poniedziałek, 06 marca 2017 07:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Brytyjskie lotnisko wprowadza nowe zasady dla pasażerów Ryanair. Zmiany …
Pierwszy śnieg spadł w Wielkiej Brytanii! Arktyczne powietrze przyniosło…
DWP przyzna dodatkowe 164 GBP osobom pobierającym jedno świadczenie
Wielka Brytania: miliony gospodarstw domowych otrzymają 150 GBP na rachu…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w paszportach. Wejdą w życie od…
Ryanair wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Nowe zasady już od list…
Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2 377 600 zł dla pow…






