Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska zremisowała z Anglią 1:1

Reprezentacja Polski zremisowała z Anglią 1:1 w meczu eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata.

Biało-czerwoni, dzięki golowi Damiana Szymańskiego w doliczonym przez sędziego czasie gry, podtrzymali trwającą już siedem i pół roku passę bez porażki na flagowym obiekcie.

Wcześniej gola dla gości strzelił kapitan Harry Kane.

Polska reprezentacja nie zdobyła wprawdzie w środę kompletu punktów, ale sądząc po reakcji ponad 56-tysięcznego tłumu na PGE Narodowym po ostatnim gwizdku sędziego i tak sprawili swoim kibicom wiele radości. Schodzących do szatni gospodarzy pożegnały głośne okrzyki: „Dziękujemy!”.


Damiana Szymańskiego w ogóle miało nie być na wrześniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, a opuści je jako bohater, na którego nazwisku angielscy dziennikarze będą łamali sobie języki przez najbliższe dni.

Remis z Anglią zrobił na publiczności wrażenie nie tylko dlatego, że został „wydarty” w ostatnich minutach oraz że był to punkt wywalczony z faworytem grupy i wicemistrzem Europy.

Taki rezultat powoduje, że Polska znalazła się w bardziej komfortowym położeniu w rywalizacji z Węgrami i Albanią o drugie miejsce, premiowane awansem do baraży.

Mająca o pięć punktów więcej i prowadząca w tabeli Anglia jest już raczej poza zasięgiem.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Liczba zgonów z powodu Covid-19 w UK wzrosła o ponad 25% w ciągu tygodnia
 Czytaj następny artykuł:
Morderca i gwałciciel dwójki dzieci spacerował blisko uczniów, po zwolnieniu z więzienia


// //