Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Skanowali drogie gadżety w kasach w Asdzie jako owoce i warzywa. Zapadł wyrok

Troje oszustów próbowało ukraść z Asdy elektronikę wartą setki funtów, skanując ją w kasach samoobsługowych jako owoce i warzywa warte kilka pensów.

Dandre Day, jego dziewczyna Courtney Tilley oraz ich wspólnik Darren Tilley zostali skazani za oszustwa, do których doszło w supermarkecie Asda przy Walmley Ash Road w Sutton Coldfield w marcu tego roku.


Na rozprawie w sądzie magistrackim w Birmingham ujawniono, złodzieje naklejali na przedmioty kody kreskowe z warzyw i owoców, w taki sposób zeskanowali monitor komputerowy kosztujący 149 funtów jako gruszka za 6 pensów.

Później tego samego dnia zeskanowali dwa odtwarzacze DVD jako kilka ziemniaków o łącznej wartości 12 pensów.

Złodzieje zeskanowali też cyfrowy dekoder jako gruszkę, klawiaturę jako cebulę oraz soundbar i zestaw słuchawek o wartości 120 funtów jako limonki za 20 pensów.

Następnego dnia trójka ponownie próbowała dokonać oszustwa, używając tej samej metody, aby ukraść telewizor, soundbar i dekoder.

Jednak pracownicy ochrony próbowali ich zatrzymać, wiec porzucili produkty warte prawie 400 funtów i uciekli sklepu, odjeżdżając srebrnym Vauxhallem.


Cała trójka została aresztowana po tym, jak policja udostępniła ich zdjęcia z kamer zamontowanych w kasach samoobsługowych.

Wszyscy trzej przyznali się do oszustwa. Darren Tilley z Sheldon został skazany na zapłacenie 200 funtów grzywny plus 185 funtów kosztów i 34 funtów dodatkowej opłaty fundusz ofiar.

Dandre Day i Coutney Tilley, oboje z Kingstanding, ze względu na to, że są na zasiłkach muszą, zapłacić grzywny w wysokości 80 funtów, plus 185 funtów kosztów i 34 funtów dodatkowej opłaty fundusz ofiar.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polka w widowiskowy sposób zaciągnęła 4-tonową furgonetkę na stację paliw
 Czytaj następny artykuł:
17% pacjentów krytycznie chorych na Covid-19 stanowią nieszczepione kobiety w ciąży