Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brak kierowców piaskarek może spowodować, że zimą kierowcy utkną na oblodzonych drogach

Rady miejskie w Wielkiej Brytanii ostrzegły, że z powodu braku kierowców piaskarek może dojść do wielu utrudnień na oblodzonych drogach.

Już teraz władze lokalne walczą o zatrzymanie i rekrutację kierowców śmieciarek, jednak jak twierdzą, większy problem może się pojawić, jeśli nadejdą zimowe warunki.

Aby drogi stały się niebezpieczne lub całkowicie nieprzejezdne wystarczą opady śniegu i temperatury spadające poniżej zera przez dłuższy czas.


Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych, które reprezentuje rady w Anglii i Walii, twierdzi, że sektor publiczny ma problemy z konkurowaniem z wynagrodzeniami oferowanymi przez firmy prywatne.

Rzecznik transportu David Renard powiedział: „Chociaż większość rad miejskich była w stanie utrzymać działanie usług, niektóre mogą mieć problem z posypywaniem dróg podobnie jak z wywozem śmieci, gdy zabrakło kierowców śmieciarek”.

Chociaż podkreślił, że samorządy będą starały się planować z wyprzedzeniem, aby zapewnić, że ich usługi zimowe będą kontynuowane, ostrzegł, że bez szkoleń i podwyżek może zabraknąć kierowców.

Według Davida Renarda duże podwyżki wynagrodzeń kierowców samochodów ciężarowych w sektorze prywatnym grozi zaostrzeniem problemów w sektorze publicznym, podwyżki mogą spowodować problemy z rekrutacją dla rad i ich wykonawców i zatrzymanie usług.


Niedobór kierowców samochodów ciężarowych nadal powoduje powszechne zakłócenia w Wielkiej Brytanii – w ostatnich tygodniach ucierpiały niektóre z największych sieci supermarketów i restauracji w kraju.

Firmy zajmujące się transportem drogowym twierdzą, że w Wielkiej Brytanii brakuje około 100 000 kierowców – dotyczy to firm z całej gospodarki.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Wielkie błędy” popełnione przez rząd na początku pandemii kosztowały ludzi życie
 Czytaj następny artykuł:
Polka w widowiskowy sposób zaciągnęła 4-tonową furgonetkę na stację paliw