Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kawiarnia na szczycie Snowdon zostanie ponownie otwarta po raz pierwszy od 2019 roku

Kawiarnia znajdująca się na szczycie Snowdon ma zostać ponownie otwarta po ponad trzyletniej przerwie.

Hafod Eryri, określana jako „najwyżej położona stacja tankowania w Anglii i Walii”, ponownie zacznie serwować napoje i przekąski od 13 maja.


Od tego samego dnia Snowdon Mountain Railway, jedyna brytyjska kolej zębata, wznowi również usługi na najwyższy szczyt Walii Yr Wyddfa.

Zeszłego lata podróż kolejki obywała się tylko przez trzy czwarte drogi w górę do stacji Clogwyn.

Kawiarnia Hafod Eryri, która została otwarta w 2009 roku w celu zastąpienia zniszczonego budynku na szczycie, została zamknięta dla spacerowiczów, wspinaczy i pasażerów kolei w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii Covid.

Pozostała również zamknięta w zeszłym roku, ponieważ inżynierowie Snowdon Mountain Railway (SMR) musieli nadrobić niezbędne prace konserwacyjne, których nie można było wykonać podczas pandemii.

Jej zamknięcie wywołało wielkie oburzenie wśród spacerowiczów, którzy wściekali się na brak udogodnień.

Jednak SMR wielokrotnie informowało o zamknięciach, a spacerowiczom zawsze zaleca się sprawdzenie przed wędrówką w górę.


Dobrą wiadomością jest to, że od połowy maja spacerowicze nie będą już mieli powodów do narzekań – chyba że wystąpi zła pogoda.

Kolej natomiast zostanie ponownie otwarta 1 kwietnia 2023 r. Jednak do 13 maja pociągi będą kursować tylko do stacji Clogwyn.

Po tej dacie, jeśli pozwoli na to pogoda, kluczowa trasa na szczyt Snowdon będzie ponownie dostępna dla zwiedzających. Pociągi na szczyt będą kursować do końca października.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące mieszkańców UK otrzyma w styczniu 60 GBP na zakupy – sprawdź, czy się kwalifikujesz
 Czytaj następny artykuł:
Rekordowa liczba karetek czekających w kolejkach na oddziały ratunkowe w Anglii