Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zgony na plaży w Bournemouth: 12-latka i 17-latek zmarli w wyniku utonięcia

Sunnah Khan i Joe Abbess. Fot: Twitter/Dorset Police
Koroner poinformował, że 12-letnia dziewczynka i 17-letni chłopak biorący udział w incydencie na plaży w Bournemouth w Wielkiej Brytanii zmarli w wyniku utonięcia.

Sunnah Khan i Joe Abbess stracili życie po tym, jak mieli trudności w wodzie w środę, w czasie kolejne osiem osób doznał obrażeń.


Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tego, co się stało.

Śledztwo rozpoczęte w Bournemouth w poniedziałek wykazało, że para zginęła w wyniku utonięcia, a według spekulacji do incydentu doszło w wyniku przypływu.

Matka Sunnah, Stephanie Williams, opowiedziała o swoim złamanym sercu na Twitterze i udostępniła zdjęcie swojej córki Sunnah Khan.

Powiedziała: „W środę straciłam moją piękną córkę na plaży w Bournemouth”.

„Sunnah była tak bardzo kochana i lubiana. Żaden rodzic nie powinien przechodzić przez to, przez co przechodzimy jej tata i ja. Tak bardzo cię kochamy, córeczko”.


Według matki jej córka była w wodzie do klatki piersiowej, kiedy nagle została wciągnięta pod wodę w środę po południu 31 maja.

Sunnah oraz 17-letni Joe Abbesse, który był na plaży z przyjaciółmi, doznali śmiertelnych obrażeń, a później zmarli w szpitalu pomimo najlepszych wysiłków lekarzy i ratowników.

Joe pochodził z Southampton, a Sunnah z Buckinghamshire.

Rodzina Joe złożyła mu hołd za pośrednictwem policji w Dorset, mówiąc: „Jesteśmy załamani i zdruzgotani śmiercią naszego Joe. Był wspaniałym synem i bratem, którego bardzo nam brakuje”.

„Jego rodzina i przyjaciele zawsze będą go kochać i jesteśmy niesamowicie dumni z tego wspaniałego młodego człowieka, jakim był. Był miły i hojny, kochający i opiekuńczy, pracowity i zabawny”.


Po śmierci tych dwóch młodych ludzi na plaży w Bournemouth policja skonfiskowała łódź wycieczkową Dorset Belle w Poole Harbour.

Mężczyzna w wieku około 40 lat, który był w tym czasie „na wodzie”, został aresztowany pod zarzutem zabójstwa, ale od tego czasu zwolniono go w ramach śledztwa – poinformowała policja w Dorset.

Nie jest jasne, w jaki sposób chłopak i dziewczynka, którzy zmarli w szpitalu, odnieśli poważne obrażenia.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, zastępca szefa policji w Dorset, Rachel Farrell, powiedziała, że żadna z pływających nie miała „fizycznego kontaktu” ze statkiem i nie skoczyła z molo.


Dodała też, że spekulacje, że w grę wchodziły skutery wodne, również były błędne.

Powiedziała: „Aby uniknąć dalszych spekulacji, jestem w stanie powiedzieć, że jest jasne, że wczoraj wiele osób było w wodzie i badamy okoliczności lub zdarzenie, które to spowodowało”.

Zobacz też:


„Wczesne dochodzenie wskazuje, że w czasie incydentu nie było fizycznego kontaktu między statkiem a żadnym z pływaków”.

„Mogę również potwierdzić, że nic nie wskazuje na to, by w grę wchodzili ludzie skaczący z molo lub skutery wodne”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Met Office wydaje pilne ostrzeżenie. W Wielką Brytanię uderzy „Bomba pyłkowa”
 Czytaj następny artykuł:
West Midland Safari Park wprowadza poważne zmiany zasad wstępu