Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polacy przed sądem: Uprawiali własną marihuanę bo ta w sprzedaży im nie odpowiadała

Dwóch Polaków zamieszkujących Irlandię Północną zostało skazanych za posiadanie i hodowlę marihuany. Mężczyźni tłumaczyli, że zdecydowali się na uprawę własnych roślin, gdyż byli zawiedzeni jakością narkotyków sprzedawanych przez tamtejszych dilerów.

31-letni Marcin Jarzębiak i 38-letni Bartosz Szadkowski wpadli w ręce policji 22 października 2013 roku w Carrickfergus. Ford Focus, którym jechali został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze podczas rozmowy z Szadkowskim wyczuli silny zapach marihuany i zarządzili przeszukanie pojazdu. W rezultacie znaleziono w nim torebkę z 32 gramami marihuany - pisze Belfast Telegrap.

Mężczyzn zabrano na posterunek i postanowiono o rewizji domu, w którym mieszkali. Przy Albert Street policjanci odkryli małą hodowlę – siedem roślinek należało do Jarzębiaka, a 30 do Szadkowskiego.

Podczas przesłuchania Polacy zeznali, że palą marihuanę od dłuższego czasu. Przyznali się do jej hodowania, a Szadkowski także do posiadania narkotyków klasy B.

Prowadzący rozprawę w Belfast Crown Court sędzia Gordon Kerr uznał, że plantacja była stworzona tylko na potrzeby oskarżonych i nałożył na nich wyroki w zawieszeniu na dwa lata. 31-latek dostał dziewięć miesięcy, a jego starszy kolega, dwanaście.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Urzędnicy ze Stoke-on-Trent badają sprawę śmierci Polki i jej dwóch córek
 Czytaj następny artykuł:
Już niedługo, w Birmingham, zostanie otwarta pierwsza kocia kawiarnia