Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Anglia i Walia wychodzą z grupy

W poniedziałek zakończyły się zmagania w grupie B na mistrzostwach Europy we Francji. Walia, nie uznawana za faworyta grupy, rozgromiła Rosję 3:0 i z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinału Euro 2016. Anglia bezbramkowo zremisowała ze Słowacją, która do 1/8 finału awansuje z trzeciego miejsca.

Przed ostatnim meczem Rosjanie mieli jeszcze szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Potrzebowali jednak zwycięstwa. Walia podeszła do poniedziałkowego spotkania bez kompleksów. Rosja pożegna się z turniejem we Francji. Walia wychodzi z grupy, z pierwszego miejsca.

Anglia była zdecydowanym faworytem tego starcia. Słowacy liczyli chociażby na jeden punkt. Od początku Anglicy ruszyli do ataku. Jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. To głównie dzięki dobrze zorganizowanej defensywie Słowaków. Anglia biła głową w mur, a Słowacja nie zapędzała się zbyt często pod pole karne Wyspiarzy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Wynik ten oznacza, że Anglicy zakończyli rywalizację na drugim miejscu w grupie B. Słowacja do ćwierćfinału najprawdopodobniej awansuje z trzeciego miejsca w grupie B.Źródło:radiogdansk.pl
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„F*** the UK” – zamieszki w porcie w Calais, imigranci próbowali wedrzeć się na promy
 Czytaj następny artykuł:
Polski serial w brytyjskiej telewizji Channel 4