Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Sport Katar straci mundial? Według bukmacherów wzrosły szanse na to, że MŚ w 2022 roku odbędą się w Anglii
Katar straci mundial? Według bukmacherów wzrosły szanse na to, że MŚ w 2022 roku odbędą się w Anglii

Katar straci mundial? Kontrowersje wokół organizatora mistrzostw świata w 2022 roku narastają.

Były szef UEFA Michel Platini został zatrzymany przez policję w związku z dochodzeniem w sprawie wyboru gospodarza. Ostatnie doniesienia mówią wprawdzie, że Francuz nie został aresztowany, a jedynie doprowadzony na przesłuchanie w roli świadka. Nie zmienia to faktu, że już wcześniej dziennikarskie śledztwa dowodziły, że krótko przed wyborem Platini spotykał się z katarskimi politykami.


W związku z tym znany brytyjski bukmacher, Coral, obniżył kurs na to, że Katar straci organizację mistrzostw.

- Od momentu przyznania im mundialu mamy nieustające kontrowersje odnośnie tego wyboru - tłumaczył PR manager Coral John Hill.

Spadły też kursy na to, że to Anglia przejmie od Katarczyków najbliższe mistrzostwa świata. Wcześniej Coral płacił 10 funtów za każdego postawionego, obecnie jest to już tylko 6.


- To jeden z niewielu krajów, który mógłby się podjąć tego w tak krótkim czasie dzięki infrastrukturze i transportowi - mówił Hill.

Poza korupcją Katarowi zarzuca się skandaliczne warunki, w jakich pracują budowlańcy, oraz niepewną sytuację polityczną.

Źródło:x-news

środa, 19 czerwca 2019 11:28
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Rząd opóźnił wprowadzenie opłat za wjazd do centrum Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Polacy skazani za terroryzm. Namawiali do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy"