Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Home Office pozwoliło mordercy wjechać do UK, ten zabił kolejną ofiarę w Wolverhampton

Home Office pozwoliło mordercy wjechać do UK, ten zabił kolejną ofiarę w Wolverhampton

Home Office odmawia ujawnienia, dlaczego skazany wcześniej za morderstwo mężczyzna został wpuszczony do Wielkiej Brytanii, gdzie zabił kolejną osobę. Ministerstwo tłumaczy, że wyjawienie prawdy stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Podczas szaleńczego ataku, który miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Wolverhampton, 37-letni Sivan Amin zaatakował byłego współlokatora 23-letniego Gheorge’a Cozmiuca nożem. Swoją ofiarę ugodził ostrym narzędziem aż dwadzieścia trzy razy – donosi Birmingham Mail.

Podczas rozprawy, która miała miejsce przed Birmingham Crown Court powiedziano, że morderca jest szczególnie niebezpieczny, a zabójstwo, którego się dopuścił było bezlitosne i brutalne.

Okazuje się, że to nie pierwsze morderstwo, które Sivan Amin popełnił. Poprzednio mieszkał w Szwecji i tam zamordował strzałem w głowę innego przyjaciela. Zbrodnia, której dopuścił się na terenie Wielkiej Brytanii, miała miejsce zaledwie dwa lata po tym, jak 37-latek zakończył odbywanie sześcioletniego wyroku za poprzednie morderstwo.

W 2000 roku, zanim Amin został zabójcą, odmówiono mu azylu w Wielkiej Brytanii. Teraz Home Office nie chce wyjaśnić jak i kiedy mężczyzna dostał się do UK. Resort twierdzi, że ujawnienie tej informacji zagroziłoby globalnej walce z terroryzmem i zniszczyłoby relacje ze Szwecją.
sobota, 03 czerwca 2017 07:39
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Atak terrorystyczny w Londynie
 Czytaj następny artykuł:
Policja odkryła plantacje marihuany w Handsworth.