Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W West Midlands popełnianych jest kilkaset brutalnych przestępstw dziennie
W West Midlands popełnianych jest kilkaset brutalnych przestępstw dziennie
W regionie West Midlands każdego dnia popełnianych jest ponad trzysta brutalnych przestępstw.

Najnowsze dane dotyczące poziomu przestępczości pokazują, że w ciągu dwunastu miesięcy od marca 2016 do marca 2017 roku policja w West Midlands zarejestrowała 113017 przypadków brutalnych przestępstw. To o 16 proc. więcej niż rok wcześniej. Rezultatem 50317 nich były obrażenia. W okresie tym dokonano też 67 zabójstw.

Policja w regonie składa się z czterech jednostek: Staffordshire Police, West Mercia Police, Warwickshire Police oraz, co może być nieco mylące, West Midlands Police.

Opublikowane właśnie dane dotyczącą wszystkich jednostek i można je uznać za niepokojące, ponieważ liczba przestępstw stale rośnie. Tylko w ciągu zaledwie jednego roku ogólna liczba przypadków złamania prawa (w tym włamań i kradzieży sklepowych) wzrosła o 12 proc. i wyniosła 402336.

Wcześniej przez długi okres liczba przestępstw spadała, ale zdaje się, że te czasy już się skończyły. Eksperci tłumaczą, że jedną z przyczyn jest zwiększenie skuteczności policji, która staje się coraz lepsza w wychwytywaniu zdarzeń łamiących prawo. Przyznają jednocześnie, że poziom przestępczości naprawdę idzie w górę.
poniedziałek, 24 lipca 2017 07:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Robaki opanowały gnijące odpady nieodebrane przez strajkujących śmieciarzy z Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Manifestacje w Polsce i Europie - Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym