Wiadomości
Eksperci alarmują: rząd musi wydać wojnę taniemu alkoholowi
Dziesiątki tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii narażonych jest na choroby spowodowane spożywaniem nadmiernych ilości alkoholu – ostrzegają naukowcy z uniwersytetu w Sheffield. Eksperci są przekonani, że rząd musi podjąć stanowcze działania i „wydać wojnę taniemu alkoholowi”.

Według nich w ciągu najbliższych 5 lat z powodu spożywania zbyt dużych ilości alkoholu może umrzeć 60 tys. osób na m.in. raka wątroby. Jeśli rząd nie „pójdzie na wojnę z tanim alkoholem" problem może jeszcze przybrać na sile. Rozwiązaniem może być wprowadzenie minimalnej ceny za alkohol, co może znacząco wpłynąć na ograniczenie spożycia.
Leczenie schorzeń poalkoholowych może kosztować brytyjską gospodarkę prawie 17 mld funtów.
środa, 26 lipca 2017 06:54
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatkowe pieniądze prze…
Brytyjczycy w szoku po nieudanym teście alarmu narodowego. Tysiące telef…
Wielka Brytania. Miliony pracowników mogą stracić na zmianach w ulgach p…
Ryanair likwiduje limit 68 GBP – pasażerowie zapłacą więcej za bagaż
Największe supermarkety w Wielkiej Brytanii mogą wydłużyć godziny otwarc…