Wiadomości
Theresa May wygłosiła programową mowę o Brexicie

Brytyjska premier Theresa May wygłosiła w piątek programową mowę o brexicie w dawnych budynkach klasztornych przy bazylice Santa Maria Novella w Florencji.
Brytyjska premier Theresa May wygłosiła w piątek programową mowę o brexicie w dawnych budynkach klasztornych przy bazylice Santa Maria Novella w Florencji.Premier May bardzo dużo mówiła także o obywatelach innych państw członkowskich UE mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii. Zapewniła, że ich prawa zostaną zapisane w brytyjskich kodeksach, a wszelkie naruszenia będą rozpatrywane przed brytyjskimi sądami, ale z uwzględnieniem orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE. Wyraziła nadzieje, że kwestie te zostaną szybko uregulowane w toczących się negocjacjach z Brukselą.
Do unijnych imigrantów na Wyspach mówiła: „Chcemy, żebyście u nas zostali. Doceniamy was i jesteśmy wdzięczni za wasz wkład w nasze życie.” Zapewniła, że dołoży podczas kolejnych rund negocjacji wszelkich starań, aby wszyscy mogli kontynuować swoje życie bez zmian.
- W okresie przejściowym między Brexitem a wejściem w życie nowego traktatu o wzajemnych relacjach obie strony powinny utrzymać wzajemny dostęp do rynków na obecnych zasadach - powiedziała premier Theresa May. Zasugerowała, że okres ten mógłby trwać dwa lata.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Oktoberfest w październiku zawita do Birmingham | Czytaj następny artykuł: Banki w UK sprawdzą 70 mln kont w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów |
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii