Wiadomości
Strzały w Las Vegas. Doniesienia o ofiarach śmiertelnych, policja zamyka ulice
Uczestnicy koncertu w Las Vegas zostali ostrzelani z pobliskiego hotelu. Co najmniej 24 osoby zostały ranne, a dwie zginęły. Policja postrzeliła jednego sprawcę.
Policja w Las Vegas prowadzi działania w związku z informacjami o uzbrojonym napastniku w pobliżu jednego z kasyn - poinformowano na policyjnym Twitterze. Według policji, sprawca - lub sprawcy - strzelali do uczestników koncertu pod jednym z kasyn około godz. 22:30 czasu lokalnego.
Jak informują świadkowie strzały oddano z pobliskiego hotelu Mandalay Bay. Uczestnicy koncertu widzieli płomień wystrzałów w oknach budynku.
Policjanci postrzelili jednego napastnika. Początkowo slużby nie były pewne, czy działał on sam. Jednak teraz policja oświadczyła, że nie ma powodów, by sądzić, że na miejscu był więcej niż jeden sprawca. Pomimo to, jednostki antyterrorystyczne przeszukują hotele piętro po piętrze.
Według rzeczniczki pobliskiego szpitala, co najmniej 24 osoby zostały ranne, a stan 12 jest ciężki. Dwie kolejne osoby zmarły - podaje agencja AP. Amerykańskie media podają, że dla postrzelonych nie starczyło karetek, policjanci wozili ludzi do szpitala radiowozami.
Źródło:tvn24,bbc,gazeta,pl
poniedziałek, 02 października 2017 09:37
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Skomentuj używając konta Facebook
Lub zaloguj się aby użyć konta bham.pl
Czytaj poprzedni artykuł: Upadek linii Monarch - anulowano wszystkie loty, ponad 100 tys. pasażerów nadal za granicą | Czytaj następny artykuł: 54-letni mężczyzna zaatakowany w Hall Green |
Gorące Tematy
Duży bank w Wielkiej Brytanii wydaje pilne ostrzeżenie. Klienci zagrożen…
Mało znany benefit w Wielkiej Brytanii. Niektórzy mogą otrzymać nawet 10…
Bursztynowy alert w Wielkiej Brytanii. Nadciąga fala upałów z temperatur…
Wielka Brytania: 7 milionów osób zapłaci wyższy podatek dochodowy. Rekor…
Rachunki za prąd i gaz w Wielkiej Brytanii spadną o 129 funtów rocznie. …
Najpiękniejsze nadmorskie miasteczka i wioski w północno-zachodniej Angl…
Najlepszy dzień na zakupy w Aldi, Lidl, B&M i innych supermarketach – ki…