Wiadomości
Mężczyzna ukradł setki tysięcy funtów mylnie przelanych na jego konto i kupił dom
Właściciel sklepu trafił do więzienia, ponieważ ukradł ponad 750 tys. funtów, które przez pomyłkę zostały przelane na jego konto. Za część z tych pieniędzy kupił dom.
Oskarżyciel Lynsey Knott poinformowała, że Sandeep Singh prowadził sklep w Northampton, gdy zgłosił się do firmy DC Payments Ltd z prośbą o zainstalowanie w jego lokalu bankomatu. Maszyna została zamontowana, a wedle obowiązującej umowy, mężczyzna musiał sam zaopatrywać ją w pieniądze, które potem były mu zwracane na konto.
Jednak DC Payments pomyliło numery kont i regularnie przelewało Singhowi kwoty, które powinny trafiać do kasyna w Wolverhampton. Proceder trwał przez dwa lata. Mężczyzna nie zgłosił pomyłki. Zamiast tego, za część pieniędzy kupił dom, a 80 tys. funtów wysłał do Indii.
Większość gotówki pozostała na jego koncie, które zostało zamrożone, jak tylko przestępstwo wyszło na jaw - poinformowano w czasie rozprawy odbywającej się przed Leicester Crown Court.
Zamieszkały przy Kashmir Road w Leicester 34-letni Singh przyznał się, że pomiędzy październikiem 2014, a październikiem 2016 roku ukradł £766,098. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności.
wtorek, 10 października 2017 06:50
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza przepisy. Nawet 5 000 GBP kary dla podróżnych w…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają w sierpniu świadczenia o…
Wielka Brytania planuje kolejną podwyżkę płacy minimalnej do 12,71 GBP z…
Brytyjskie lotnisko wydaje pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych
Funt szterling niespodziewanie zyskuje wobec euro i dolara po decyzji Ba…
Dodatkowe pieniądze dla tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy…
Aldi sprzedaje gadżet ogrodowy za 3.99 GBP, który przyda się przez cały …