Wiadomości
Z powodu opadów śniegu podróż Uberem z Harborne do Solihull kosztowałaby go 149 funtów.
Mieszkający w Birmingham klienci Ubera narzekają na obowiązujący w aplikacji system wyceny podróży.Mieszkający w Birmingham klienci Ubera narzekają na obowiązujący w aplikacji system wyceny podróży. Jeden z pasażerów, który chciał skorzystać dziś z usług tej firmy, dowiedział się, że podróż z Harborne do Solihull kosztowałaby go 149 funtów.Krytyka pojawiła się w momencie, gdy duże opady śniegu w Birmingham spowodowały utrudnienia w transporcie i ruchu drogowym. W niedzielę w mieście spadło 15 centymetrów śniegu. Problemy z normalnym funkcjonowaniem miały pociągi, autobusy oraz samoloty.
Dodatkowo ci, którzy chcieli dziś skorzystać z Ubera, potępili serwis na sposób obliczania cen. Aplikacja stosuje zasadę podwyższania stawek w miarę wzrostu zainteresowania jej usługami. Oznacza to, że niektórzy pasażerowie musieli zapłacić kwotę o cztery razy wyższą niż zazwyczaj.
Jeden z pracowników NHS udostępnił w mediach społecznościowych cenę za obraną przez niego trasę. Podróż z Harborne do szpitala w Solihull kosztowałaby go pomiędzy 111, a 149 funtów.
Ostatecznie mężczyzna skorzystał z lokalnej firmy taksówkarskiej i za przejazd tą samą trasą zapłacił 30 funtów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Władze Birmingham zawieszają odbiór śmieci | Czytaj następny artykuł: W Birmingham będzie chłodno - odczuwalna temperatura spadnie do kilku stopni poniżej zera |
Gorące Tematy

10 niezwykłych plaż w Wielkiej Brytanii. Nie trzeba jechać nad morze

Wielka Brytania: fala upałów potrwa dłużej. Met Office podało dokładny t…

Fala upałów zamyka kolejne szkoły w Wielkiej Brytanii. Lista placówek wc…

Nawet 40°C w Wielkiej Brytanii. Dlaczego taki upał jest bardziej uciążli…

Tajemnicze zaginięcie Polki w Wielkiej Brytanii. Rodzina błaga o pomoc

Zakaz podlewania ogrodów w Wielkiej Brytanii. Pierwszy dostawca wprowadz…

Bank Anglii wydał pilne ostrzeżenie dla osób używających gotówki