Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W związku z cięciami w policji mieszkańcy Handsworth Wood patrolują nocami ulice swojej dzielnicy

Grupy mieszkańców patrolują ulice Handsworth Wood. Ma to związek z serią włamań notowanych w tej części Birmingham. Decyzja ludzi spowodowana jest też cięciami w budżecie policji.

Sąsiedzi połączyli swoje siły i stali się oczami oraz uszami lokalnej społeczności. Komunikują się za pomocą aplikacji WhatsApp i za jej pośrednictwem informują o wszelkich podejrzanych incydentach. Mieszkańcy wyszli na ulice, aby walczyć z przestępczością na tym obszarze miasta.

Jeden z aktywistów społecznych Desmond Jaddoo mówi, że jego zdaniem takie działania będą coraz bardziej powszechne. Ze względu na cięcia w policji, obecnie mniej funkcjonariuszy patroluje ulice i zaobserwowano wzrost przestępczości.

W ostatnim czasie w Handsworth Wood zanotowano wiele włamań i mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Grupami patrolują teren i zgłaszają policji wszystkie podejrzane aktywności.

Ze swojej strony policja oferuje chętnym specjalne przeszkolenie uczące ich jak patrolować ulice. Organizuje też spotkania, na których można wyrazić swoje obawy dotyczące przestępstw.

W zeszłym miesiącu szef policji z West Midlands David Thompson namawiał ludzi do tego, aby stali się bardziej aktywnymi obywateli i służyli policjantom, jako dodatkowe pary uszu i oczu, a czasami nawet rąk.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
26-latka aresztowana za pozostawienie na karetce obraźliwego listu
 Czytaj następny artykuł:
38-letnia kobieta zamordowana w swoim domu w Wolverhampton