Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W ciągu jednego roku West Midlands Police odnotowała ponad 250 przestępstw z nienawiści wobec dzieci

W całym regionie West Midlands było 880 przestępstw z nienawiści, w których ofiary miały mniej niż 18 lat. Do notowanych przestępstw należą incydenty rasistowskie i o podłożu religijnym.

West Midlands Police odnotowała 257 przestępstw z nienawiści wobec osób poniżej 18 roku życia w okresie 12 miesięcy do kwietnia 2017 r. W całym kraju popełniono 5 349 przestępstw z nienawiści skierowanych do osób w wieku poniżej 18 lat.

Dane te zostały przekazane przez policję dla organizacji dobroczynnej NSPCC, która prowadzi Infolinię dla dzieci Childline.

Organizacja rozpoczyna nową kampanię pod nazwą „Understand Me”. Jak mówi jej rzeczniczka: „Dzieci cierpią w milczeniu z powodu fizycznego zastraszania, słownych obelg, cyberprzemocy i rasistowskich nazwisk ze względu na kolor skóry, wierzenia religijne lub ich akcent”.

Organizacja w ciągu ostatnich trzech lat przeprowadziła prawie 2700 sesji doradczych dotyczących prześladowania ze względu na rasę i wiarę. Odczuwalna agresja wobec dzieci wzrosła po atakach terrorystycznym.


Przestępstwa z nienawiści zarejestrowane przez policję w latach 2016-17:
  • West Midlands Police 257
  • Warwickshire Police 64
  • Staffordshire Police 123
  • West Mercia Police 160-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ponad 5 tysięcy miejskich rowerów będzie dostępnych na ulicach Birmingham i West Midlands.
 Czytaj następny artykuł:
Zmarł mężczyzna, którego głowa utknęła między fotelami w kinie w Star City