Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Po trzech morderstwach w ciągu jednego tygodnia, policja otrzymała dodatkowe uprawnienia
Po trzech morderstwach w ciągu jednego tygodnia, policja otrzymała dodatkowe uprawnienia
Po trzech morderstwach w ciągu jednego tygodnia, policja otrzymała dodatkowe uprawnienia w celu zwalczania rosnącej przemocy w Birmingham.

Policja otrzyma dodatkowe uprawnienia i zwiększy liczbę patroli w obszarach Birmingham dotkniętych przemocą.

W ciągu ostatniego tygodnia miejsce miały trzy morderstwa, ranienia nożem, podpalenia i inne brutalne ataki.

15 maja 20-letni Abdul Rahman ze Small Heath został zastrzelony na "grillu ulicznym" w Birmingham. Do zdarzenia doszło przy Stratford Place w Highgate przed godziną 23.00.

17 maja około godziny 15:30 16-letni Ozell Pemberton został zadźgany nożem w Sutton Coldfield, chłopak zmarł od rany kłutej klatki piersiowej.

22 maja przed godziną 17:00, 22-letni mężczyzna został zastrzelony na Maxwell Avenue w Handsworth. Mężczyzna został znaleziony w samochodzie z ranami postrzałowymi.

W związku z rosnącą falą przemocy policja uzyskała więcej uprawnień i w miejscach gdzie istnieje ryzyko przemocy będzie zatrzymywać i przeszukiwać ludzi bez uzasadnionego powodu.

Jest to możliwe dzięki wdrożeniu Sekcji 60 ustawy o wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych i porządku publicznego z 1994 r. w tych obszarach.

Oznacza to, że funkcjonariusze mogą zatrzymać i przeszukać osoby bez uzasadnionego powodu, jeśli uważają, że istnieje ryzyko przemocy lub uważają się, że osoba może posiadać broń.

Główny komisarz policji w hrabstwie West Midlands, Alex Murray powiedział, że oprócz Alum Rock i Saltley, gdzie Sekcja 60 została wdrożona już we wtorek, policja skupi się również na Washwood Heath i Handsworth, w których istnieje największe zagrożenie przestępczością.
czwartek, 24 maja 2018 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna raniony nożem w przerażającym ataku na stacji w Tipton
  Czytaj następny artykuł:
Polak uratował kobietę wyciągając ją z płonącego samochodu