Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover przeniesie produkcję Discovery do Słowacji - zagrożone setki miejsc pracy

Jaguar Land Rover przeniesie produkcję Discovery do Słowacji - zagrożone setki miejsc pracy

Jaguar Land Rover ma przenieść całą produkcję modelu Discovery z Solihull do Słowacji, grozi to likwidacją setek miejsc pracy.

Firma twierdzi, że zmiana nastąpi na początku przyszłego roku i że na ewentualne zwolnienia, wynikłe z podjęcia takiej decyzji, najbardziej narażeni będą pracownicy agencyjni.

Dwa lata temu firma należąca do indyjskiego Tata Motors chciała, aby jej słowacka fabryka uzupełniła brytyjską produkcję, a model Discovery był budowany w obu krajach.

Jednak w poniedziałek Jaguar Land Rover powiedział, że cała produkcja Discovery zostanie przeniesiona do fabryki w Słowacji.

Rzecznik Jaguar Land Rover poinformował: "Decyzja o przeniesieniu Land Rover Discovery do Słowacji i potencjalnych zwolnieniach niektórych pracowników agencyjnych zatrudnionych w Wielkiej Brytanii jest trudna, ale stanowi to część naszej długoterminowej strategii produkcyjnej, ponieważ przekształcamy naszą działalność na całym świecie".

Ogłoszenie pojawiło się kilka tygodni po tym, firma Jaguar Land Rover ogłosiła, że jej zyski spadły niemal o połowę.

Firma wtedy też podjęła decyzję o ograniczeniu produkcji zwolnieniu około 1000 pracowników agencyjnych.

W ciągu 3 miesięcy od początku tego roku do końca marca zysk firmy przed opodatkowaniem wyniósł 364 milionów funtów i był prawie o połowę mniejszy niż zysk w analogicznym okresie ubiegłego roku, który wynosił 676 milionów funtów.

Producent, jako główny powód ograniczenia produkcji podał spadek pewności konsumentów spowodowany Brexitem.

Za ograniczenie odpowiedzialny jest też spadek popytu na samochody z silnikami diesla, które zostały obwinione o zanieczyszczenie powietrza - chociaż nowoczesne pojazdy z silnikiem wysokoprężnym, takie jak te produkowane przez Jaguara, wykorzystują technologię znacznie ograniczającą emisję.
wtorek, 12 czerwca 2018 07:26
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Donald Trump i Kim Dzong Un spotkali się w Singapurze
 Czytaj następny artykuł:
Dron wleciał w przestrzeń powietrzną lotniska w Birmingham