Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover ostrzega: Brexit zagraża inwestycjom firmy w UK
Jaguar Land Rover ostrzega: Brexit zagraża inwestycjom firmy w UK
Dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Ralf Speth, ostrzegł, że złe porozumienie w sprawie Brexit uderzy w zyski firmy i zagrozi planom inwestycyjnym w Wielkiej Brytanii o wartości 80 miliardów funtów.

Ralf Speth powiedział że serce i dusza firmy są w Wielkiej Brytani, jednak, że bez wolnego handlu brytyjskie plany inwestycyjne firmy będą zagrożone.

Złe porozumienie w sprawie Brexit kosztowałaby firmę utratę ponad 1,2 miliarda funtów zysku rocznie, w rezultacie firma musiałaby drastycznie skorygować profil inwestycji.

Ostrzeżenie zostało wydane po tym jak na Downing Street okreśono szczegóły ewentualnego porządku obyczajowego po Brexicie .

Największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, należący do indyjskiej firmy Tata Motors w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestował w Wielkiej Brytanii około 50 miliardów funtów - w następnych pięciu latach planuje kolejne inwestycje 80 miliardów funtów.

Ralf Speth powiedział jednak, że "firma pilnie potrzebuje większej pewności w sprawie Brexitu, aby nadal inwestować w Wielkiej Brytanii".

JLR zatrudnia około 40 000 osób w całej Wielkiej Brytanii.

Niepewność dotycząca Brexitu, a także przyszłość samochodów z silnikami wysokoprężnymi, skłoniły już producenta samochodów do wprowadzenia szeregu zmian w brytyjskiej firmie.

Na początku roku JLR ogłosił, że ograniczy produkcję w swojej fabryce w Halewood, Merseyside, gdzie buduje trzy modele Range Rovera.

Następnie w kwietniu poinformował o ograniczeniu produkcji zwolnieniu około 1000 pracowników agencyjnych z Solihull.

W ubiegłym miesiącu JLR ogłosił, że przeniesie całą produkcję modelu Discovery z Solihull do Słowacji, co grozi to kolejną likwidacją setek miejsc pracy.
czwartek, 05 lipca 2018 08:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pielegniarka aresztowana pod zarzutem zabójstwa 8 dzieci wypuszczona za kaucją
  Czytaj następny artykuł:
Uwaga na oszustów podających się za DVLA