Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Sklep Extra Supermarket z Erdington stracił licencję na sprzedaż alkoholu
Sklep Extra Supermarket z Erdington stracił licencję na sprzedaż alkoholu
Extra Supermarket z Erdington stracił licencję na sprzedaż alkoholu, po przeprowadzeniu dochodzenia przez Trading Standards - podaje Birmingham Live.

24 maja, po otrzymaniu zgłoszenia o sprzedaży przemycanych papierosów, spod lady, za 3,50 GBP, w sklepie znajdującym się na High Street w Erdington, została przeprowadzona niezapowiedziana kontrola.

Oficerowie najpierw zauważyli, że za kilkanaście butelek wódki schowanych za kasą nie zapłacono opłaty skarbowej. Ale po dalszej inspekcji na półkach znaleziono około 40 podobnych butelek.

Potem policjant wszedł na zaplecze, gdzie zobaczył pracownika, który pośpiesznie usuwał nielegalne papierosy z szuflady biurka i wkładał je do plecaka. Na zapleczu odkryto także większe ilości alkoholu bez opłaconej akcyzy.

Łącznie przejęto 183 paczki nielegalnych papierosów, w tym L & M, Marlboro, Pect i Rothmans oraz 184 butelek alkoholu, w tym marki Żołądkowa, Wyborowa, Żubrówka, Soplica i Krupnik.

Szefowie Trading Standards byli również zaniepokojeni odkryciem butelek z 95% Spirytusem, chociaż sprzedaż takich produktów nie jest nielegalna.

Trading Standards potwierdziło, że chociaż żadna z usuniętych pozycji nie była podrobiona, były one przemycone do Wielkiej Brytanii, bez zapłacenia opłaty skarbowej.

Martin Williams, rzecznik Trading Standards, powiedział komisji ds. Licencjonowania w Birmingham City Council: "Kierownicy sklepu najwyraźniej wiedzieli, że sprzedają nielegalne produkty i starali się ukryć tytoń.

Komisja postanowiła wycofać licencję na sprzedaż alkoholu w sklepie i usunąć wyznaczonego nadzorcę lokalu (DPS) Romana Kolodę

West Midlands police nie potwierdziła, czy w związku z inspekcją w sklepie dokonano jakichkolwiek aresztowań.
piątek, 17 sierpnia 2018 17:06
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mieszkaniec Kingstanding oskarżony o zamordowanie 33-letniej kobiety
  Czytaj następny artykuł:
Supermarkety ostrzegają: Przez Brexit wzrosną ceny produktów spożywczych