Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości West Midlands Trzy pogrzeby niemowlęcia. Policja zwracała ciało na raty
Trzy pogrzeby niemowlęcia. Policja zwracała ciało na raty

Rodzina musiała wyprawić trzy pogrzeby dla dziecka ponieważ policja, bez ich zgody, zatrzymała części ciała i zwracała je na raty.

Leah Aldridge z Atherton pod Manchesterem została zamordowana w Boże Narodzenie 2002 roku przez swojego ojca, który potrząsał i uderzał pięciotygodniowe dziecko w głowę.

Mężczyznę skazano na trzy lata więzienia za nieumyślne zabójstwo. Po zakończeniu śledztwa ciało zwrócono ciało rodzinie, która wyprawiła pogrzeb dziewczynki.


W zeszłym roku, po ponad 14 latach od zgonu, okazało się że policja odkryła, że ma jeszcze trochę szczątków dziecka i postanowiła oddać je rodzinie. Wtedy odbył się drugi pogrzeb.

Kilka tygodni temu policjanci znaleźli jeszcze więcej szczątek dziecka i znowu zapukali do domu matki aby ją o tym poinformować. Kobieta wyprawiła trzeci pogrzeb, w trumience wielkości pudełka na buty.

Rodzina Leah jest jednym z 180 przypadków, w których części ciała ofiar przestępstw, dokonanych w Greater Manchester, zostały zatrzymane przez policję bez zgody rodziny.

Sprawa została poruszona w brytyjskiej Izbie Gmin przez Chrisa Greena, który domagał się aby premier przeprowadziła dochodzenie w tej sprawie ze względu na rodzinę Leah i inne rodziny w całym Greater Manchester. Poseł podczas swojej wypowiedzi powiedział że matka dziecka nie śpi po nocach, bo ciągle zastanawia się, czy dostała już całą Leah.

Premier Therasa May powiedziała "Myślę, że to jest absolutnie straszna sprawa. Wszyscy chcemy wyrazić nasze najgłębsze współczucie dla rodziny Leah za długotrwałą traumę, którą musieli znosić."

Premier zapowiedziała też że podejmie odpowiednie kroki aby ocenić, co poszło nie tak w tej sprawie i uniknąć takich przypadków w przyszłości.

czwartek, 13 września 2018 11:20
 
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna aresztowany w związku z zaginięciem 16-letniej dziewczyny
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna oskarżony o morderstwo w Bilston