Wiadomości
Theresa May: Albo moje porozumienie w sprawie Brexit, albo wcale
Theresa May powiedziała BBC, że posłowie będą mieli wybór między jej propozycją zawarcia porozumienia z UE - lub wyjściem z Unii Europejskiej bez porozumienia.
W wywiadzie dla Panoramy powiedziała, że jedynym sposobem, aby nie doszło do przywrócenia fizycznej granicy między wchodzącą w skład Zjednoczonego Królestwa Irlandią Północną a Irlandią jest "bezproblemowy przepływ towarów" między nimi - bez ceł i kontroli.
Jeśli Parlament nie ratyfikuje planu z Chequers, zakładającego bliską współpracę Wielkiej Brytanii z UE w sprawie kontroli celnej, a także zachowanie swobodnego przepływu dóbr i towarów rolniczych, to alternatywą dla niego będzie brak porozumienia – powiedziała Theresa May
Przedstawione w lipcu i forsowane przez May rozwiązania, tzw. plan z Chequers, nie podobają się jednak przedstawicielom eurosceptycznej frakcji w Partii Konserwatywnej.
Według Borisa Johnsona przyjęcie tych rozwiązań, oznaczałby, że po raz pierwszy od 1066 roku, przywódcy UK celowo zgodzili się na obce rządy.
Uważa on że w ten sposób Irlandia Północna znajdzie się częściowo pod jurysdykcją unijną, a to byłoby podważaniem integralności terytorialnej państwa.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Jaguar Land Rover w Castle Bromwich ogranicza produkcję i skraca tydzień pracy do 3 dni | Czytaj następny artykuł: Brutalny atak na strażnika w Alum Rock w Birmingham |
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1200 GBP. HMRC wzyw…

Sztorm Bram uderza w Wielką Brytanię. Obowiązują bursztynowe alerty i os…

Wielka Brytania: Dodatek 200 GBP trafi na konta bankowe tysięcy mieszkań…