Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości West Midlands Tej jesieni w UK będzie więcej ogromnych pająków niż zazwyczaj - ostrzegają eksperci
Tej jesieni w UK będzie więcej ogromnych pająków niż zazwyczaj - ostrzegają eksperci

Wyjątkowo gorące lato sprawiło, że w Wielkiej Brytanii było więcej much, które stanowią pokarm pająków. Dzięki dużej ilości jedzenia, ich populacja znacznie wzrosła.

Teraz ogromne pająki będą atakować brytyjskie domy gdyż właśnie rozpoczęły sezon godowy.


Te przerażające owady zwykle chowają się w najciemniejszych zakamarkach, ale jesienią wychodzą ze swoich kryjówek, by szukać partnerek i rozglądają się za miejscami do reprodukcji, a obszary pod łóżkami i kanapami w ciepłych domach mieszkańców Wielkiej Brytanii wydają się szczególnie atrakcyjne do uwicie gniazda.

W Wielkiej Brytanii najczęściej spotykanym gatunkiem jest kątnik większy. Przedstawiciele tego gatunku mogą osiągnąć rozmiar nawet 7, 5 cm. Są też bardzo szybkie - poruszają się z prędkością około 60 cm na sekundę.

Samce normalnie samotne wiodą życie. Przez większą część roku kryją się w naszych szopach, domach – pod podłogami, w piwnicach, na strychach.


Jednak teraz wychodzą, by się rozmnożyć. Samiec odnajduje pajęczynę samicy i pozostaje tam przez kilka tygodni. Pająki regularnie współżyją. Samica przechowuje nasienie samca przez całą zimę, co pozwala jej na wyprodukowanie ponad 10 pęcherzyków, z których każdy zawiera około 60 jajeczek. Małe pająki przychodzą na świat po kilku miesiącach.

Aby uchronić się przed inwazją, eksperci zalecają zaklejenie szczelin w drzwiach i usunięcie roślin znajdujących się wokół domu. Jednak gdy już znajdziemy je w swoim mieszkaniu, bardzo ciężko się jest ich pozbyć. Jest to raczej niemożliwe.

niedziela, 23 września 2018 10:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna aresztowany pod zarzutem zabójstwa, ma to zawiązek z zaginięciem studenta
  Czytaj następny artykuł:
Dramatyczne chwile podczas lądowania samolotu w Birmingham. Pilot w ostatniej chwili odszedł na drugi krąg