Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover wstrzyma produkcję w fabryce w Solihull na okres 2 tygodni
Jaguar Land Rover wstrzyma produkcję w fabryce w Solihull na okres 2 tygodni

Jaguar Land Rover wydał oświadczenie o wstrzymaniu produkcji w fabryce w Solihull na okres 2 tygodni.

Firma poinformowała że pracownicy, których to dotyczy, otrzymają zapłatę za czas zamknięcia. Firma wstrzyma produkcję od 22 października do 5 listopada.

Wcześniej firma ogłosiła przejście na 3 dniowy tydzień pracy w fabryce znajdującej się w Castle Bromwich


Wstrzymanie produkcji jest spowodowane słabą sprzedażą we wrześniu. Według firmy za problemy jest odpowiedzialny Chaos związany z brexitem i niewłaściwe postępowanie przez ministrów odnośnie polityki dotyczącej oleju napędowego.

Zakład zlikwidował już około 1000 miejsc pracy, ograniczył godziny pracy w Castle Bromwich , a teraz wstrzymuje produkcję aby uniknąć dalszych zwolnień.

Niedawno dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Ralf Speth, ostrzegł, że złe porozumienie w sprawie Brexitu może skutkować utratą dziesiątek tysięcy miejsc pracy.


Ralf Speth, powiedział że problemy na granicy mogą zwiększyć koszty produkcji nawet o 60 milionów funtów dziennie.

W ostrzeżeniu ujawnił, że nie ma pojęcia, czy jego zakłady produkcyjne będą nadal działać po tym, jak Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską w przyszłym roku.

W przemówieniu w Birmingham, które wygłaszał bezpośrednio przed Theresą May, Speth oświadczył: "Tysiąc miejsc pracy zlikwidowano w wyniku polityki dotyczącej oleju napędowego, a liczby te wzrosną do dziesiątek tysięcy, jeśli nie będzie dobrego porozumienia w sprawie Brexitu".

"Nie będziemy w stanie budować samochodów, jeśli autostrada do Dover stanie się parkingiem” – dodał.


Speth przyznał, że produkcja samochodów jest tańsza w zakładach jego firmy na Słowacji, i ostrzegł, że w konsekwencji brexitu JLR może być zmuszona do wyprowadzenia dalszych miejsc pracy poza granice Wielkiej Brytanii.

Jaguar Land Rover, największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, należący do indyjskiej firmy Tata Motors, zbudował prawie jedną trzecią spośród 1,67 miliona samochodów w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.

wtorek, 09 października 2018 06:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ciało mężczyzny znalezione przy zjeździe z autostrady
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna dźgnięty nożem przez złodziei samochodów - aresztowano troje nastolatków