Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Polacy oskarżeni o handel ludźmi i współczesne niewolnictwo. Poszkodowanych jest ponad 80 osób
Polacy oskarżeni o handel ludźmi i współczesne niewolnictwo. Poszkodowanych jest ponad 80 osób

Pięcioro Polaków z West Midlands zostało oskarżonych o wykorzystywanie swoich rodaków do niewolniczej pracy oraz o handel ludźmi.

Dwóch mężczyzn i trzy kobiety staną dziś (poniedziałek 15 października) przed sądem Birmingham Crown Court gdzie usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa współczesnego niewolnictwa oraz o handel ludźmi.

Poszkodowanych jest ponad 80 osób. Polacy sprowadzali swoje ofiary z Polski do Wielkiej Brytanii od 2014 roku i obiecywali dobrze płatną pracę. W ostateczności założone na ich nazwiska konta bankowe były kontrolowane a zarobki zabierane


Oskarżeni to mieszkańcy Black Country, West Bromwich i Walsall. Wszystkie 5 osób jest podejrzanych o spisek mający na celu zmuszenia ludzi do pracy,  w celu ich wyzysku i nabycia mienia.

Oskarżeni to:

47-letnia Justyna Parcewska z Beechwood Road w West Bromwich, która pochodzi z Włocławka w Polsce. 48-letni Marek Brzeziński z Lindley Avenue w Tipton. 27-letnia Natalia Zmuda z Canute Close w Walsall, pochodząca z Dębek w Polsce. 22-letnia Julianna Chodakiewicz ( z Saxonbury w Evesham, pochodząca z Grudziądza w Polsce. 29-letni Marek Chowaniec z Mount Street w Walsall, pochodzący z Warszawy.

Czterej innych Polaków również zostało oskarżonych w związku z tą sprawą i staną przed sądem w przyszłym roku.

Każdy, kto podejrzewa, że ludzie są wykorzystywani lub zmuszani do pracy, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111. Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Informacje takie można też zgłosić do organizacji charytatywnej Hope for Justice dzwoniąc pod numer 0300 008 8000.

poniedziałek, 15 października 2018 11:03
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brak porozumienia w sprawie Brexitu przed szczytem unijnym
  Czytaj następny artykuł:
Księżna i książę Sussex spodziewają się pierwszego dziecka