Wiadomości
Byłem niewolnikiem w Anglii. Wstrząsające wyznanie ofiary współczesnego niewolnictwa
To było piekło! Nikomu nie życzę tego co przeżyłem – wyznaje w rozmowie z Faktem 56-letni Mirek z Wrocławia.
Mężczyzna przez okres prawie dwóch lat był nieludzko traktowany więziony i wykorzystywany w Wielkiej Brytanii. Jego relacja jest wstrząsająca.
Mirek do Anglii wyjechał osiem lat temu. Na miejscu poznał Stephana, Roma ze Słowacji u którego zamieszkał. Dostał pracę za zmywaku u kolegi Roma.
Przez pierwsze 2 miesiące było wszystko dobrze ale Rom zażądał ponad 2 razy większego czynszu za pokój. Mężczyzna nie zgodził się na podwyżkę z 60 do 110 funtów tygodniowo i został pobity.
Od tej chwili jego życie zmieniło się w koszmar. Stephan zamykał go w domu, wypuszczał tylko do pracy.
– Krzyczał też, że za dużo wody zużywam. Musiałem sikać do dwóch plastikowych butelek, a gdy się napełniły wylewałem je do ubikacji, żeby tylko raz spuszczać wodę – powiedział Mirek.
Polak musiał też sprzątać mieszkanie, myć samochód Roma oraz sprzątać kupy po jego psie.
Rom zabierał mu całą pensję, a w zamian dawał 20 funtów kieszonkowego na cały tydzień.
Jego horror ciągnął się przez 16 miesięcy.
- Wtedy mnie olśniło. Postanowiłem, że jak tylko znajdzie się okazja to pójdę na policję – powiedział Mirek na łamach Faktu.
Mężczyzna przetłumaczył w Internecie prośbę o pomoc, którą zapisał na kartce i kolejnego ranka gdy wszyscy w domu jeszcze spali, uciekł z mieszkania i pobiegł prosto na policję.
Mirek trafił do ośrodka terapeutycznego w którym przebywał pół roku. Później wrócił do Polski.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Unia Europejska rozważa przedłużenie okresu przejściowego po Brexicie | Czytaj następny artykuł: Theresa May: Umowa z Unią Europejską jest możliwa do osiągnięcia |
Gorące Tematy

Brytyjski supermarket wycofuje brązowe jajka. Powodem nie jest smak ani …

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…