Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Radni rozpatrzą wniosek o odwołanie licencji dla klubu, po śmierci Polaka w West Bromwich
Radni rozpatrzą wniosek o odwołanie licencji dla klubu, po śmierci Polaka w West Bromwich

Radni otrzymali wniosek o odwołanie licencji dla klubu w West Bromwich po tym, jak policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci w sprawie śmierci Daniela Pelechacza, który był jego klientem.

Członkowie komitetu licencyjnego Rady Sandwell rozpatrzą wniosek o trwałe unieważnienie pozwolenia na sprzedaż alkoholu dla Village Bar - podaje Birmingham Live.

Daniel Pelechacz został znaleziony nieprzytomny na ulicy Temple Street w West Bromwich, w niedzielę 30 września o 4:30 rano.


40-latek, został przewieziony do szpitala, ale niestety we wtorek zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna był w Polskim Barze Klimat znajdującym się na pierwszym piętrze Village Bar, według nieoficjalnych informacji mężczyzna mógł spaść lub zostać zepchnięty ze schodów, co się stało później nie jest jasne.

Po jego śmierci radni tymczasowo zawiesili licencję dla baru, a teraz policja złożyła wniosek aby na posiedzeniu komitetu, które odbędzie się 7 listopada odwołali ją na stałe.

Policja aresztowała trzech mężczyzn w wieku 30, 35 i 39 lat, pod zarzutem morderstwa Polaka.

Wszyscy trzej mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni za kaucją i oczekują na dalsze dochodzenie.


W miesiąc po śmierci Daniela Pelechacza, policja nadal apeluje o informacje, które pomogą ustalić co się stało tej nocy.

Detektyw inspektor Caroline Corfield, z wydziału zabójstw powiedziała: "Aresztowanie tych trzech mężczyzn jest postępem w śledztwie, ale nadal ciężko pracujemy, aby ułożyć sekwencję wydarzeń, które doprowadziły do śmierci Daniela.

Jesteśmy wdzięczni tym ludziom, którzy do tej pory zgłosili się do nas, ale chcemy porozmawiać z każdym, kto był tamtej nocy w klubie Klimat, niezależnie od tego, czy widział coś istotnego.

Chcielibyśmy również porozmawiać z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje, które będą pomocne w dochodzeniu.

Każdy, kto się boi rozmawiać z policją, może mieć pewność, że wszelkie informacje, które przekaże, będą zachowane w ścisłej tajemnicy."

West Midlands Police również apeluje do każdego, kto może mieć zdjęcia lub nagrania z klubu zrobione tej nocy a zwłaszcza niedzielnego poranka, aby się z nim skontaktować.

Rodzina Daniela wydała emocjonalny apel w nadziei, że otrzyma odpowiedź na pytanie, co się z nim stało - "Przedwczesna śmierć Daniela zniszczyła naszą rodzinę. Daniel był kochanym synem, bratem i ojcem dla trójki dzieci, które uwielbiał.

My, jako rodzina, musimy dowiedzieć się, co stało się z Danielem, i apelujemy do każdego, kto ma jakąkolwiek informację, aby się zgłosił na policje ".

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111. Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

piątek, 02 listopada 2018 10:40
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwóch nastolatków postrzelonych w Handsworth
  Czytaj następny artykuł:
Od dziś Ryanair i Wizz Air zmieniają zasady dotyczące bagażu podręcznego