Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Theresa May: Wielka Brytania na pewno opuści Unię Europejską 29 marca
Theresa May: Wielka Brytania na pewno opuści Unię Europejską 29 marca

Premier Theresa May poinformowała że wyklucza możliwość przesunięcia daty opuszczenia Unii Europejskiej.

Według "The Telegraph" brytyjscy urzędnicy rozważali możliwość rozszerzenia artykułu 50, który określa warunki opuszczenia Wspolnoty.

Dziś jednak premier Theresa May powiedziała, że brexit odbędzie się zgodnie z plan, 29 marca. Premier Wielkiej Brytanii wykluczyła możliwość przesunięcia terminu opuszczenia Unii Europejskiej.


Przeciwnicy brexitu chcą przesunięcia daty wyjścia z Unii Europejskiej bo zdaniem w tym czasie będzie można przeprowadzić kolejne referendum, którego wynik by wskazywał na pozostanie w Unii Europejskiej.

15 Stycznia niższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii zagłosuje nad projektem wynegocjowanej z UE umowy, która określi warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Projekt umowy został już zatwierdzony przez rząd a 25 listopada dostał również zatwierdzony przez liderów Unii Europejskiej.


Teraz aby umowa mogła wejść w życie musi zostać zatwierdzona przez brytyjski parlament, co nie będzie łatwe gdyż na razie ma dużo przeciwników.

Już teraz Partia Pracy zapowiada, że w przypadku nie poparcia umowy, złoży w Izbie Gmin wniosek o wotum nieufności wobec rządu.

środa, 09 stycznia 2019 14:14
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Będzie wniosek o wotum nieufności jeśli May przegra 15 stycznia
  Czytaj następny artykuł:
Nagrali, jak celowo potrącają rowerzystę samochodem. Teraz szuka ich policja