Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover może zamknąć fabryki w UK jeśli dojdzie do brexitu bez umowy
Jaguar Land Rover może zamknąć fabryki w UK jeśli dojdzie do brexitu bez umowy

Ekspert branży przemysłowej ostrzegł, że Jaguar Land Rover może trwale zamknąć niektóre fabryki, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy.

Profesor David Bailey z Aston Business School powiedział, że spodziewa się, że producent luksusowych samochodów tymczasowo zamknie fabryk w UJ, jeśli kraj opuści UE w marcu bez porozumienia podaje Birmingham Live.


Powiedział też, że obawia się, że niektóre z tych tymczasowych zamknięć mogą stać się trwałe.

Jego komentarze pojawiły się po informacji że największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, ma dzisiaj oficjalnie ogłosić swoje plany zwolnienia 5000 pracowników.

Firma też zamierza poinformować o swoich planach inwestycyjnych.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły już się doniesienia o tym że Jaguar Land Rover zwolni 5000 pracowników ale firma nie potwierdziła tego oficjalnie.


Decyzja JLR o zwolnieniu tysięcy pracowników jest spowodowana zagrożeniem jakie niesie Brexit i spadkiem sprzedaży w Chinach. Dzięki niej największy brytyjski producent samochodów ma oszczędzić 2, 5 miliarda funtów.

Gigant samochodowy już wcześniej zwalniał pracowników i ograniczał produkcję.

Zakład zlikwidował już około 1000 miejsc pracy, ograniczył godziny pracy w Castle Bromwich i wstrzymywał produkcję, aby uniknąć dalszych zwolnień.

czwartek, 10 stycznia 2019 11:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wandale zniszczyli polski sklep w Szkocji
  Czytaj następny artykuł:
Kobieta potrącona w Winson Green