Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover może zamknąć fabryki w UK jeśli dojdzie do brexitu bez umowy
Jaguar Land Rover może zamknąć fabryki w UK jeśli dojdzie do brexitu bez umowy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Ekspert branży przemysłowej ostrzegł, że Jaguar Land Rover może trwale zamknąć niektóre fabryki, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy.

Profesor David Bailey z Aston Business School powiedział, że spodziewa się, że producent luksusowych samochodów tymczasowo zamknie fabryk w UJ, jeśli kraj opuści UE w marcu bez porozumienia podaje Birmingham Live.


Powiedział też, że obawia się, że niektóre z tych tymczasowych zamknięć mogą stać się trwałe.

Jego komentarze pojawiły się po informacji że największy producent samochodów w Wielkiej Brytanii, ma dzisiaj oficjalnie ogłosić swoje plany zwolnienia 5000 pracowników.

Firma też zamierza poinformować o swoich planach inwestycyjnych.

Pod koniec zeszłego roku pojawiły już się doniesienia o tym że Jaguar Land Rover zwolni 5000 pracowników ale firma nie potwierdziła tego oficjalnie.


Decyzja JLR o zwolnieniu tysięcy pracowników jest spowodowana zagrożeniem jakie niesie Brexit i spadkiem sprzedaży w Chinach. Dzięki niej największy brytyjski producent samochodów ma oszczędzić 2, 5 miliarda funtów.

Gigant samochodowy już wcześniej zwalniał pracowników i ograniczał produkcję.

Zakład zlikwidował już około 1000 miejsc pracy, ograniczył godziny pracy w Castle Bromwich i wstrzymywał produkcję, aby uniknąć dalszych zwolnień.

czwartek, 10 stycznia 2019 11:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wandale zniszczyli polski sklep w Szkocji
  Czytaj następny artykuł:
Kobieta potrącona w Winson Green