Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości West Midlands Jaguar Land Rover może zamknąć wszystkie fabryki w UK, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy
Jaguar Land Rover może zamknąć wszystkie fabryki w UK, jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy

Minister ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej ostrzegł, że Jaguar Land Rover może zamknąć wszystkie fabryki, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy.

Richard Harrington powiedział BBC: "Obawiam że Jaguar Land Rover oraz Mini, zamkną swoje fabryki w Wielkiej Brytanii, spowoduje to wygaśniecie baraży przemysłowej.


Jaguar Land Rover, który ma swoje fabryki w Birmingham i Solihull, już ogłosił, że zlikwiduje 4500 miejsc pracy i poprosił pracowników do składania wniosków o dobrowolne odejście z pracy.

Zamknięcie fabryk Jaguar Land Rover byłoby niestety ciosem nie tylko dla pracowników firmy, ale dla całej gospodarki West Midlands.

Producenci samochodów ostrzegają, że opuszczenie UE bez umowy może zakłócić handel z kontynentem. Dotyczą one nie tylko możliwości sprzedaży samochodów za granicą, ale także możliwości importowania części od dostawców.


Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i zgodnie z procedurą rozpoczętą dwa lata temu na podstawie artykułu 50 traktatu o UE powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

Po tym jak brytyjski rząd nie poprał w zeszłym tygodniu wynegocjowanej przez rząd Theresy May, scenariusz brexitu bez porozumienia jest coraz bardziej prawdopodobny.

Premier Theresa May nie chciała wykluczyć Brexitu "bez umowy", chociaż powiedziała, że ma nadzieję że tego uniknie.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 16:24
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nie będzie opłat za rejestracje dla obywateli UE chcących pozostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie
  Czytaj następny artykuł:
Już niedługo Polacy pracujący za granicą będą musieli rozliczać PIT-y w Polsce