Wiadomości
"Dzisiaj musimy wysłać jasną wiadomość i pokazać, czego chcemy". Debata w Izbie Gmin nad Planem B na brexit
Brytyjska premier rozpoczęła debatę na temat zarysu planu "B" umowy brexitowej.
Brytyjska premier rozpoczęła debatę na temat zarysu planu "B" umowy brexitowej.
- W ostatnich tygodniach Izba nie pozostawiła żadnych wątpliwości wobec tego, czego nie chce.
Nie chce, abyśmy opuścili Unię bez porozumienia, ponieważ zaszkodziłoby to gospodarce i zakłóciło życie ludzi – stwierdziła Theresa May.
Premier przypomniała o odrzuceniu przez deputowanych dwa tygodnie temu proponowanego przez nią porozumienia rekordową różnicą 230 głosów.
- Zaakceptowałam, że Izba nie chce porozumienia w obecnej formie. Głosowanie nad nim było wyraźne i wsłuchałam się w ten głos – zadeklarowała May.
- Dzisiaj musimy wysłać jasną wiadomość i pokazać, czego chcemy – zaapelowała premier.
Szefowa rządu Wielkiej Brytanii liczy na poparcie poprawki do uchwały w sprawie brexitu, która dałaby rządowi mandat do renegocjacji mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (tzw. backstop).
Źródło: x-news
wtorek, 29 stycznia 2019 20:00
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Kolejny duży bank zamyka oddziały w Wielkiej Brytanii – tysiące klientów…
Pilne: autostrada M42 w pobliżu lotniska w Wielkiej Brytanii całkowicie …
Kolejna fala upałów w Wielkiej Brytanii – temperatury do 33°C przez pona…
Fala upałów w Wielkiej Brytanii: rząd wydaje ostrzeżenie zdrowotne, rośn…
Brytyjska poczta wprowadza ogromne zmiany w dostawach – co to oznacza dl…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…